СПЕКТАКЛ у Платоновој и побједа Борца: Жељезничар се три пута враћао, четврти пут није могао!

Фантастичну утакмицу одиграли су вечерас у Бањалуци фудбалери Борца и Жељезничара!

Наш тим је три пута долазио до предности, Сарајлије се исто толико пута дизале из нок-дауна, али већ четврти ударац био је ”класичан нок-аут” – огромно славље омогућио је Горан Закарић својим другим голом на мечу, у 85. минуту, за коначних 4:3!

Борац се, овим тријумфом, вратио на треће мјесто на табели, уз два бода мање од вечерашњег ривала, али и исто толико бодова више од четвртопласираног Зрињског, који је до вечерас био посљедња екипа која је успјела да савлада ”плаве” на свом терену!

Тријумфовали су Мостарци над Жељезничаром резултатом 2:1 26. октобра прошле године, а од тада, па све до вечерас, Осимов тим је био без пораза ”на страни”, уписавши девет побједа и три ремија.

У Платоновој улици вечерас је постигнут рекордан број голова у међусобним дуелима Борца и Жељезничара, а први је стигао већ у петом минуту.

Горан Закарић је извео слободан ударац са десне стране, Александар Косорић лоше интервенисао, а све је добро испратио Јово Лукић и главом спровео лопту у мрежу.

Није дуго требало гостима да врате у меч – само два минута.

Велику грешку направио је млади штопер Борца Ђорђе Милојевић приликом ”испуцавања” лопте. Прослиједио ју је само до десног бека Жељезничара Синише Стевановића, који кажњава ту грешку прецизним ударцем у доњи десни угао Борчевог гола.

Два ”брза” гола као да су била наговјештај спектакла…

Десет минута касније – 2:1 за Борац. Стријелац првог гола за наш тим био је на десној страни у дуелу са чуваром, одиграо повратну лопту за Зиљкића који шутира, а лопти смјер мијења капитен Врањеш, те она вара Филипа Ерића и завршава у мрежи.

И на овај нок-даун ”Жељо” је брзо узвратио – у 23. минуту.

Самир Бекрић је на десној страни упослио Ивана Лендрића који одиграва у средину, а тамо лопту прихвата Ермин Зец и постиже свој први гол на мечу.

Да се на одмор, ипак, оде при предности Борца, побринуо се Горан Закарић у 39. минуту. Поново је велики посао у фази напада одрадио Јово Лукић, ослободио се чувара на лијевој страни, а затим послао лопту на супротну до Закарића, који је имао довољно времена да се намјести и упути неодбрањив ударац.

У наставку је темпо, у доброј мјери, пао, али је резултат на семафору и поред тога наставио да се мијења – промијенио се још два пута!

Прво је у уводним минутима наставка Ермин Зец, након још једне грешке Милојевића и слабог ”уклизавања”, по други пут матирао Бојана Павловића, а коначних 4:3 постављено је у 85. минуту. када се Горан Закарић на десној страни одлучио на један ударац са дистанце – и није погријешио!

У првом наредном колу, Борац ће 21. или 22. новембра гостовати Зрињском.

Иначе, пар сати прије почетка утакмице, ”Лешинари” су на сјеверној трибини Градског стадиона поставили ”шеталицу” са ликом недавно преминулог митрополита црногорско-приморског Амфилохија, испред које је, непосредно пред почетак меча, капитен Стојан Врањеш положио букет цвијећа.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 4:3

стријелци: 1:0 Лукић (5.), 1:1 Стевановић (7.), 2:1 Врањеш (17.), 2:2 Е. Зец (23.), 3:2 Закарић (39.), 3:3 Е. Зец (52.), 4:3 Закарић (85.), стадион: Градски, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: Милојевић, Војновић, службени представник Дојчиновић (Борац), Икић, Косорић, Хајдаревић, Стевановић, Јуричић (Жељезничар).

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Зиљкић, Дујаковић, Бртан (од 33. минута Војновић), Субић (од 83. минута Кујунџић), Лукић, Врањеш (од 83. минута Кајкут), Мелег (од 83. минута Радуловић), Милојевић (од 68. минута Круз), Закарић. Тренер: Владо Јагодић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Ерић, Стевановић, Хајдаревић, Косорић, Е. Зец (од 76. минута Јуричић), Алиспахић (од 88. минута Милетић), Бојо (од 71. минута Мујезиновић), Лендрић (од 88. минута А. Зец), Икић, Шехић, Бекрић (од 71. минута Штилић). Тренер: Амар Осим.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Ведран Шевчук, ФК Борац, видео: ТВ Аренаспорт)