50. наступ за Борац Јуриљ крунисао поготком за побједу: ”Направили смо велики посао на путу ка коначном циљу – а то је титула!”

Погодак Алена Јуриља из 28. минута био је довољан за тријумф над Посушјем (1:0), у оквиру 28. кола бх. првенства.

Црвено-плави су тако задржали пет бодова предности у односу на другопласирани Зрињски у борби за титулу, а крилни нападач нашег тима је у дуелу са Посушацима укњижио свој 50. наступ у црвено-плавом дресу у свим такмичењима.

Срећан сам што сам тај јубилеј заокружио поготком, али мислим да је најбитније да смо освојили три бода. Утакмица је била стварно јако тешка и од изузетне важности за нас, тако да мислим да смо направили велики посао тиме побједом којом смо се додатно приближили нашем коначном циљу, а то је наравно титула – рекао је Јуриљ за наш портал.

Већ у недјељу играче Борца очекује нови изазов, гостовање Широком Бријегу (13.00), чији дрес је Јуриљ носио двије године, од љета 2019. до љета 2021. године.

То је традиционално тешко гостовање, али морамо да идемо на побједу. Знамо које су наше амбиције, сигурно да ће бити тешко, али до сада смо показали да имамо побједнички менталитет и тако треба да се и у Читлуку поставимо од првог минута – истакао је овај офанзивац, који је за Борац до сада постигао пет голова.