Кадети брзо пребољели пораз на “Грбавици” и надиграли Зрињски, тријумфовали и пионири

Пионири и кадети Борца имали су успјешан викенд савладавши данас у Бањалуци одговарајуће селекције мостарског Зрињског.

Пионири су до побједе над ”племићима” дошли послије преокрета – већ у другом минуту за госте је погодио Анте Павковић, међутим ”црвено-плави” су у другом полувремену, погоцима Дарија Маркочевића у 38. и 45. минуту стигли до значајне побједе, која их оставља у борби за шесто мјесто, које након 22 кола води у Елитну лигу.

Кадети су брзо преболовали пораз (7:0) од Жељезничара и против Зрињског, директног конкурента за висок пласман, вратили се на побједнички пут.

Тријумфовали су резултатом 2:0, а голове су постигли Василије Јотић у 15. и Марко Бабић у 70. минуту.

Кадети су, након 15 утакмица, другопласирани уз 35 бодова, колико има и првопласирани Жељезничар, а тим из Сарајева је у предности због боље гол-разлике (Жељезничар +36, Борац +15).

У наредном колу, Борчеве омладинце очекује гостовање Широком Бријегу.

Пионири

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 2:1

стријелци: 0:1 Павковић (2.), 1:1 Маркочевић (38.), 2:1 Маркочевић (45.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: Стојичић (Борац).

БОРАЦ: Берендика, Соколић, Ступар, Шикањић, Деспот, Симић (од 49. минута Ковачевић), Мићић, Ћорић, Маркочевић (од 70. минута Ивановић), Стојичић, Сарић (од 60. минута Босанчић). Тренер: Милан Озрен.

ЗРИЊСКИ: Шего, Шакота (од 53. минута Иванковић), Павковић, Крешић (од 43. минута Цвитковић), Карачић, Бадров, Одак (од 36. минута Араповић), Миличевић (од 64. минута Вучић), Бегић, Шилић, Перић. Тренер: Дубравко Орловић.

Кадети

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 2:0

стријелци: 1:0 Јотић (15.), 2:0 Бабић (70.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Дамјанић (Борац).

БОРАЦ: Војводић, Босанчић, Мариновић, Дрча, Шушић, Ћебић, Дамјанић (од 87. минута Илић), Бркић (од 73. минута Сарић), Јотић (од 67. минута Даничић), Бабић (од 85. минута Рендић), Моцоња (од 83. минута Плавшић). Тренер: Предраг Мајкић.

ЗРИЊСКИ: Пушић, Панџа, Медан (од 46. минута Зовко), Козина (од 77. минута Фетаховић), Крешић, Цвитковић (од 46. минута Ципетић), Ивић (од 77. минута Рагуж), Ћубела, Чамбер (од 84. минута Чуле), Прскало, Шакота. Тренер: Марио Иванковић.