Јуниори водили у Тузли, па остали без финала послије једанаестераца

Јуниори Борца нажалост нису успјели да се пласирају у финале Купа БиХ…

Поново је, као и прошле сезоне, у полуфиналном окршају за црвено-плаве кобна била тузланска Слобода. У години иза нас, тадашња селекција Тузлака је у Бањалуци тријумфовала резултатом 0:1, док је овог пута до побједе стигла након извођења пенала.

Послије 90 минута на Тушњу, било је 1:1. До предности је, у трећем минуту, стигао Борац голом Павла Ђајића, а потом су мреже мировале све до 67. минута, када је Јакуб Вилакић погодио за ”икс”.

Није било погодака до краја меча, па се приступило извођењу пенала. Завршено је 4:2 за Тузлаке, у чијим редовима су сви извођачи били прецизни. За црвено-црне су погађали Ајдин Бегановић, поменути Вилакић, Салим Хаџић и Амар Омерчевић. У нашем тиму, голове са бијеле тачке постигли су Немања Ћетојевић и Дамјан Соколић, док су непрецизни били Недим Керановић и Мирко Ђаковић, чије ударце је одбранио Мухамед Смајић.

СЛОБОДА – БОРАЦ 1:1 (пеналима 4:2)

стријелци: 0:1 Павле Ђајић (3.), 1:1 Јакуб Вилакић (67.), стријелци из пенала: Ајдин Бегановић, Јакуб Вилакић, Салим Хаџић и Амар Омерчевић (Слобода), Немања Ћетојевић и Дамјан Соколић (Борац), стадион: Тушањ, гледалаца: 100, судија: Данијел Перић (Бијељина), жути картони: Ферид Шербечић, Недим Спахић (Слобода), Немања Рендић (Борац).

СЛОБОДА: Мухамед Смајић, Ферид Шербечић (од 80. минута Енис Синановић), Недим Спахић (од 75. минута Салих Хаџић), Денис Братовчић, Хамза Реџић, Ајдин Дувњак (од 80. минута Амир Јогунчић), Ајдин Мујић (од 75. минута Амар Омерчевић), Ајдин Бегановић, Алија Јахић (од 65. минута Един Мујкић), Јакуб Вилакић, Енсар Мешић (од 80. минута Ведад Абидовић). Тренер: Денис Карић.

БОРАЦ: Никола Грујић, Немања Рендић, Ђорђе Бурњаковић, Бењамин Делкић, Матеј Стојичић (од 58. минута Немања Ћетојевић), Павле Ђајић (од 85. минута Павле Гајић), Недим Керановић, Филип Сарић (од 72. минута Лука Дивљак), Мирко Ђаковић, Дамјан Соколић, Сергеј Богданић. Тренер: Зоран Драгишић.