Гол Јуриља довољан за тријумф – Борац на плус 8!

Фудбалери Борца тријумфовали су над Посушјем резултатом 1:0 у мечу 28. кола WWIN лиге и екипи Зрињског, коју тек очекује дуел са Сарајевом (Мостар, 20.30), одмакли на осам бодова у борби за титулу!

Чак 21 шут је имао Борац у овом дуелу, али само три у оквир гола, а један такав, из 28. минута, крунисан је поготком вриједним побједе. Давид Вуковић је поред лијеве аут-линије изборио један прекршај, Јаков Благаић је извео слободан ударац, а у гужви пред голом Посушака најбоље се снашао Ален Јуриљ, надвисивши одбрану гостију.

Имао је наш тим, рекли смо, велики број покушаја након тог поготка, а најближе другом голу био је половином другог полувремена, када је Јово Лукић на десној страни из изгледне позиције погодио само спољни дио мреже.

Посушје је већим дијелом меча дјеловало безопасно по Борчев гол, али је и као такво могло до гола. Тако је у 86. минуту голман Борца Марко Милошевић слабо интервенисао, избацивши главом једну лопту која је стигла до гостујућих играча, али је Василије Терзић у посљедњи час уклизао испред Николе Мандића и спријечио га да постигне погодак.

Наредни првенствени меч Борац ће одиграти у недјељу од 13.00 часова, када ће у Читлуку гостовати Широком Бријегу.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 1:0

стријелци: 1:0 Ален Јуриљ (28.), стадион: Градски, гледалаца: 600, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Срђан Граховац (Борац).

БОРАЦ: Марко Милошевић, Ранко Јокић, Макс Јурај Ћелић, Ален Јуриљ, Срђан Граховац, Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић (од 90+3. минута Давид Чавић), Јово Лукић (од 73. минута Стефан Марчетић), Јаков Благаић (од 73. минута Василије Терзић), Јован Нишић (од 73. минута Стефан Фићовић), Дамир Хреља (од 82. минута Енвер Кулашин). Тренер: Винко Мариновић.

ПОСУШЈЕ: Марко Галић, Бранко Вргоч (од 86. минута Дарко Башић), Леонардо Петровић (од 59. минута Јован Владимир Павловић), Аријан Брковић, Винко Розић, Никола Мандић, Карло Стапић (од 59. минута Михајло Јовашевић), Иван Марић, Фране Маглица, Марко Хануљак (од 74. минута Андро Бабић), Бруно Јењић (од 59. минута Карло Каменар). Тренер: Денис Ћорић.