Успјешан премијерлигашки старт: Борац головима Мирковића и Галешића савладао Челик

Премијер лига Босне и Херцеговине почела је за фудбалере и навијаче Борца на најљепши могући начин; пред више од 5000 гледалаца на Градском стадиону је савладан зенички Челик резултатом 2:0! Употпуњен је одличан фудбалски викенд, с обзиром да су одговарајуће селекцијe премијерлигаша из Зенице савладали и пионири и кадети Великана из Платонове, али је, исто тако, комплетирано и прелијепо недјељно вече, богато садржајима који су учинили да читав угођај у Платоновој 6 добије веома високу оцјену!

Наиме, прије почетка утакмице, присутна публика је громогласним аплаузом поздравила, прије свега, руководство клуба на челу са предсједником Бранком Ковачевићем, које је учинило и чини огромне напоре како би текућа сезона за Борац била једна од најпрепознатљивијих у новијој историји. Такође, аплаузом је поздрављена и прошлосезонска пионирска селекција Борца са предводником и капитеном Луком Бобићем и тренером Драганом Бенићем, која је у јуну, баш у Зеници, пригрлила трофеј намијењен шампиону БиХ. На крају, навијачи, како са сјевера, тако и са истока и запада, у један глас су отпјевали химну Борца заједно са њеним аутором Жељком Каралићем.

Када је у питању сам ток утакмице, изабраници Жељка Врањеша су од старта кренули офанзивно ка голу на којем је стајао Мухамед Дехић. Двије стопостотне шансе у раној фази меча биле су наговјештај скорог славља на терену и трибинама Градског стадиона: прво је у седмом минуту капитен Борис Распудић главом шутирао поред гола након корнера, да би у 15. минуту Горан Галешић прошао кроз средину Челикове одбране, али и лопту послао неколико центиметара преко гола.

Само 120 секунди касније, Борац је постигао први гол у новој сезони: са десне стране је центрирао Младен Веселиновић, а лопту на супротном дијелу терена прихватио Урош Мирковић, који шутира “из прве” и силовитим ударцем матира младог чувара мреже Зеничана.

У 23. минуту, након новог ударца из угла, лопта је стигла до Мирковића, након чијег покушаја одбрана гостију интервенише у непосредној близини гол-линије, да би у 38. минуту Махир Карић украо лопту одбрани и нашао се очи у очи са Дехићем, али је исти одбранио шут бившег нападача зеничког премијерлигаша.

У 50. минуту, послије асистенције Владана Даниловића, Галешић са 5-6 метара шутира директно у Дехића, шест минута касније Даниловић шаље лопту поред гола, а у 66. минуту преко гола из слободног ударца са 20-ак метара, након прекршаја над Карићем, шутира Бојан Пузигаћа.

У 70. минуту, ипак, Борац постиже други гол и олакшава себи посао у преосталом времену: Дујаковић је прошао по десној страни и упутио приземан центаршут ка Галешићу, који рутински постиже гол, а вриједи, свакако, истаћи да је исти посветио свом пријатељу и некадашњем саиграчу из млађих селекција Борца Срђану Качару, који је погинуо 2007. године. До краја меча, Борац је још два пута запријетио и то преко Карића и Мирковића, али промјене резултата није било.

Прву гостујућу утакмицу у новој сезони Борац ће одиграти у недјељу, 30. јула, на стадиону у Габели против ГОШК-а.

БОРАЦ – ЧЕЛИК 2:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Мирковић (17.), 2:0 Галешић (70.), стадион: Градски, гледалаца: 5000, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: Даниловић (Борац), Адиловић, Кадрић, Шишић (Челик).

БОРАЦ: Авдукић, Галешић (од 83. минута Делић), Пузигаћа, Дујаковић, Распудић, Карић (од 83. минута Кунић), Даниловић (од 66. минута Радуловић), Јаничић, Веселиновић, Мирковић, Губерац. Тренер: Жељко Врањеш.

ЧЕЛИК: Дехић, Удовичић, Шехић, Хасанџохић, Дувњак, Т. Адиловић, Кадрић, Мехић (од 83. минута Хафизовић), Шабановић (од 87. минута Х. Адиловић), Шишић, Дураковић. Тренер: Кемал Хафизовић.