Борац на плус 8 у Маглају – Граховац ”зачарао” мрежу!

На ”врућем” гостовању у Маглају рукометаши Борца стигли су до четврте узастопне побједе у Премијер лиги БиХ.

Играчи Ирфана Смајлагића тријумфовали су резултатом 26:34, сломивши отпор Маглајлија у другом полувремену, предвођени сјајним Небојшом Граховцем на голу.

”Жилави” Маглај је на одмор отишао уз минус од два гола (13:15), док је прву ”осјетнију” предност Борац имао у 37. минуту, када је било плус четири (15:19). До тог момента, Граховац је одбранио три од четири седмерца домаћим рукометашима, а дефинитивно је меч преломљен половином другог дијела, када је новим одбранама омогућио саиграчима да 15-ак минута прије краја оду на плус осам (18:26).

Андреј Климаветс и Владан Ђурђевић су предњачили по голгетерском учинку, постигавши по седам голова, док је Никола Ивановић укњижио пет. У домаћој екипи, истакли су се Едо Мехинагић и Ади Омерагић, који су црвено-плаву мрежу затресли по шест пута.

Била је ово 14. побједа у сезони за наш тим, који је на другој позицији сада стигао да 31 бода, а с обзиром на то да је у посљедњем колу слободан, одиграће још два меча до краја сезоне.

Прво ће у Борику дочекати Вогошћу, а премијерлигашка сезона биће закључена гостовањем у Невесињу, послије чега још преостаје завршни турнир Купа БиХ.

МАГЛАЈ – БОРАЦ 26:34

дворана: у Маглају, гледалаца: 400, судије: Џенан Грбић и Мирза Талетовић, седмерци: Маглај 4 (1), Борац 1 (1), искључења: Маглај 4 минута, Борац 12 минута.

МАГЛАЈ: Едо Мехинагић 6, Тарик Суљаковић, Амар Кендић 3, Ади Омерагић 6, Тарик Карабеговић, Емир Делић, Ален Риџал 5, Сифет Хајдић, Дамир Кадрић 3, Ријад Халиловић 2, Јаков Шумић, Бењамин Чатић, Хасо Чосић 1. Тренер: Ермин Бајрић.

БОРАЦ: Небојша Граховац, Никола Ивановић 5, Владан Ђурђевић 7, Амир Муховић 2, Огњен Каламанда, Никша Петровић 1, Арсеније Бубић 1, Владислав Залевски 2, Недим Хаџић 3, Никола Маливојевић 1, Амар Грачић 4, Јан Сивка, Слађан Суботић, Невио Кнезовић, Андреј Климаветс. Тренер: Ирфан Смајлагић.