Футсал

Футсалери поразом завршили дебитантску сезону у Премијер лиги БиХ

Дебитантску премијерлигашку сезону футсалери Борца закључили су домаћим поразом у дуелу са Мостаром СГ.

На паркету Борика, било је 2:4 за Мостарце, који су тако освајањем другог мјеста изборили директан пласман у полуфинале плеј-офа, док за црвено-плаве, који су још у прошлом колу обезбиједили опстанак, овај меч није имао такмичарски значај.

Погодака у овом окршају није било све до посљедњег минута првог полувремена, када је за 0:1 на семафору погодио Билал Јелић. Исти играч је послије четири минута наставка поентирао за 0:2, да би потом Маријо Алаџић у 27. минуту постигао трећи гол за мостарски тим.

Другим голом на утакмици, у 34. минуту, Алаџић је одвео Херцеговце до 0:4, а Борац је до краја меча само успио да ублажи пораз погоцима Зорана Станивуковића (36.) и Ђорђа Каурина (38.).

На крају, Борац је укњижио шест побједа, два ремија и десет пораза, што је било довољно за осмо мјесто у првој клупској премијерлигашкој сезони икад.

БОРАЦ – МОСТАР СГ 2:4

стријелци: 0:1 Билал Јелић (20.), 0.2 Билал Јелић (24.), 0:3 Маријо Алаџић (27.), 0:4 Маријо Алаџић (34.), 1:4 Зоран Станивуковић (36.), 2:4 Ђорђе Каурин (38.), дворана: Борик, гледалаца: 40, први судија: Фарик Кечо (Сарајево), други судија: Мирза Зубић (Високо), трећи судија: Санел Херцеглија (Сарајево), жути картони: Ђорђе Каурин (Борац), Лука Беванда (Мостар СГ), црвени картон: Немања Дубравац (Борац, 26. минут).

БОРАЦ: Зоран Станивуковић, Драган Верић, Стефан Савић, Емилко Јанковић, Ђорђе Каурин. Још су играли: Милош Бабић, Немања Дубравац, Лука Миздрак. Тренер: Борис Станковић.

МОСТАР СГ: Немања Момчиловић, Срђан Ћатић, Маријо Алаџић, Слободан Рајчевић, Билал Јелић. Још су играли: Лука Беванда, Кристијан Радин, Данијел Марињо де Соуза, Тијаго Сантана Гомеш, Александер Рафаел Морено Мачадо. Тренер: Мирсад Фазлиновић.