Остали спортови

Жетва медаља на три митинга! Пливачи Борца освојили 42 одличја у Линцу, Требињу и Београду

Пливачи Борца Реља Граховац, Борис Блажевић и Дамјан Скендерија освојили су десет медаља на недавно одржаном митингу ”Гугл Спринт 2024” у Линцу.

Граховац је бриљирао са четири златна одличја (50 и 100 метара слободно, 50 и 100 метара делфин), Борис Блажевић је допливао до једног сребра (50 метара делфин) и двије бронзе (100 метара делфин и 100 метара слободно), док је Дамјан Скендерија освојио двије сребрне медаље (50 и 100 метара слободно) и једну бронзану (50 метара прсно).

На овом митингу наступио је и Алекса Ђукановић, који је у дисциплини 100 метара делфин заузео шесто мјесто, док је седму позицију освојио у три дисциплине – 50 метара делфин и 50 и 100 метара слободно.

Сјајни резултати остварени су и на 2. Међународном пливачком митингу ”Ана Чучковић” у Требињу, гдје су Борчеви млади такмичари освојили 19 медаља (6 златних, 10 сребрних и 3 бронзане).

На овој смотри учествовала су 384 такмичара из 15 клубова из БиХ, Србије, Црне Горе, Хрватске, Русије и Украјине, а медаље за Борац су освојили Андреј Кресојевић (по два злата и сребра), Андрија Јањић (четири сребра), Дамјан Малешевић (два злата и једна бронза), Лазар Ђекић (злато), Ивана Туцкешић (сребро), Ана Стевановић (злато, сребро и двије бронзе), Ана Вуковић (сребро) и Ива Вуковић (сребро).

Данијел Стевановић, Ирина Касагић, Милица Јојић, Павле Иванковић и Вукашин Опачић на овом митингу нису успјели да стигну до побједничког постоља, али су у већини трка побољшали личне рекорде.

На крају, пливачи мастерс категорије учествовали су на митингу ”11. април Мастерс 2024”, у организацији ПК 11. април из Београда, а тамо су допливали до 13 медаља (5 златних, те 4 сребрне и бронзане).

Митинг је окупио 155 такмичара из 24 пливачка клуба, а обиљежила га је Ивана Дардић са 4 златне медаље. Анита Стојановић је освојила једно сребрно и три бронзана одличја, Драгана Рађан је око врата ставила двије бронзане медаље, док је Андреј Бирач освојио злато, сребро и бронзу.