Негативан низ прекинут против Младости

Јуниори Борца прекинули су низ пораза у Премијер лиги који је трајао четири кола савладавши у Добоју код Какња, у утакмици седмог кола, домаћу Младост резултатом 1:2. Изабраници Зорана Драгишића и даље заузимају 11. мјесто на табели, али сада са два бода мање од седмопласираног Челика, који данас гостује у Мостару екипии Зрињског.

У 23. минуту до вођства је стигао Борац првим овосезонским голом Дориана Курузовића, али су домаћи до одласка на одмор изједначили са бијеле тачке, голом Златана Имамовића.

У 74. минуту црвено-плави су остали са десет играча на терену након што је два жута картона због приговора добио капитен Немања Бургић, а бројно стање на терену постало је поново изједначено три минута касније, када је Измир Бегић направио прекршај у казненом простору као посљедњи играч одбране, због чега га је судија Адис Мулахасановић послао у свлачионицу и досудио једанаестерац за наш тим, који је у гол претворио Борис Јагодић.

У осмом колу јуниори Борца ће поново гостовати и то екипи бијељинског Радника.

МЛАДОСТ – БОРАЦ 1:2

стријелци: 0:1 Курузовић (23.), 1:1 Имамовић (пенал, 42.), 1:2 Јагодић (пенал, 77.), стадион: MGM Farm Арена, гледалаца: 30, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: Мијоч, Смоло (Младост), Ожеговић, Бургић (Борац), црвени картон: Измир Бегић (Младост, 77. минут), Немања Бургић (Борац, 74. минут).

МЛАДОСТ: Дедић, Бегић, Мехић, Мушија (од 83. минута Смоло), Козица (од 77. минута Хаџић), Черимић (од 83. минута Мусић), Мијоч, Кршић, Имамовић (од 83. минута Челебић), Порча (од 59. минута Чолак), Џаферовић. Тренер: Адмир Гога.

БОРАЦ: Бајић, Дубравац, Вуковић, Јагодић, Граховац (од 38. минута Мартић), Бургић, Ескић, Вукобратовић (од 46. минута Ожеговић), Ненад (од 75. минута Жарић), Курузовић (од 57. минута Стојичић), Јаворац. Тренер: Зоран Драгишић.