Витез лако савладан, слиједи дерби са Сарајевом

Пионири Борца лако су данас покорили Витез постигавши три гола на тамошњем Градском стадиону (0:3). Играчи Предрага Мајкића, који је именован за координатора омладинске школе умјесто Игора Јанковића, до предности су стигли већ у 4. минуту 17. овосезонским голом Леонтија-Луке Драгољића.

До одласка на одмор вођство је удвостручено и то 6. премијерлигашким голом Едхема Шупука (30. минут), док је коначан резултат, у 50. минуту, својим осмим голом у такмичењу поставио Давид Вуковић.

Увјерљивим тријумфом у Витезу црвено-плави су се учврстили на трећем мјесту са 54 бода (17-3-4), а у дербију 25. рунде, 7. априла, дочекују првопласирано Сарајево сутра у вјечитом сарајевском дербију дочекује тим Жељезничара, који је другопласирани.

ВИТЕЗ – БОРАЦ 0:3 (0:2)

стријелци: 0:1 Драгољић (4.), 0:2 Шупук (30.), 0:3 Вуковић (50.), стадион: Градски у Витезу, гледалаца: 20, судија: Самир Капо (Какањ), жути картони: Рамљак (Витез), Јовашевић, Јокић (Борац).

ВИТЕЗ: Жигоњић, Бадров, Стипиновић, Хидић, Ф. Лујић, Рамљак, Стојковић (од 46. минута Кафадар), Бонић, Петровић, Вујевић, Јурчевић (од 56. минута Павловић). Тренер: Борислав Грбавац.

БОРАЦ: Дамјановић, Гојић, Рачић (од 59. минута Каменчић), Дрча, Јовашевић, Јањетовић, Шунић, Даничић (од 56. минута Бабић), Драгољић (од 59. минута Пушић), Шупук (од 59. минута Буквић), Вуковић. Тренер: Милорад Билбија.