Рукометаши поразили Слогу у заосталој утакмици 21. кола

Рукометаши Борца савладали су добојску Слогу резултатом 30:29 у заосталој утакмици 21. кола Премијер лиге БиХ. Два кола прије краја лигашког дијела сезоне црвено-плави заузимају треће мјесто уз 47 бодова, пет мање од Босне и Грачанице, а четири више од Коњуха, а прије плеј-офа још ће дочекати Славију и гостовати у Високом.

Дерби старих ривала обиловао је преокретима: у шестом минуту на семафору је био исписан резултат 3:5, а недуго затим и 4:7. У 17. минуту, голом Рађеновића са седам метара, Борац је дошао до 10:10, а на крилима одличног Суботића, који је замијенио Љубишића између статива, до одласка на одмор стекао предност од пет голова (19:14).

На старту наставка Добојлије су везале три гола за 19:17, у 49. минуту поново дошли до предности (23:24), а убрзо и до плуса од чак четири гола (23:27). Чинило се, у тим тренуцима, да ће наш тим уписати и други домаћи пораз у текућој сезони, али су, ипак, Микићеви изабраници успјели да ријеше неугодну ситуацију и на крају тријумфују резултатом 30:29.

Најефикаснији појединац у екипи Борца био је Бојан Рађеновић са 8 голова, док је Горан Даничић постигао 6. У екипи Слоге издвојио је Вукашин Зекић са 6 погодака.