Ватерполо

Одличан отпор Борчевих ватерполиста словеначком шампиону, пресудила сјајна партија Јана Јустина

Ватерполисти Борца угостили су вечерас на Градском олимпијском базену у Бањалуци актуелног шампиона Словеније Триглав из Крања, навијачима који су у великом броју испунили трибине представили су се у веома добром издању, али више од часног пораза против браниоца трофеја нису могли да учине. На крају, након 32 минута игре, на семафору је био исписан резултат 9:12, а изабраници Давора Јосиповића су за одличан отпор највећем фавориту за титулу награђени гласним аплаузом својих присталица.

На почетку другог квартала резултат је био изједначен (2:2), након чега су гости из Крања до краја полувремена и на старту трећег периода везали три гола за 2:5. На уласку у посљедњих 8 минута Триглав је био пет корака испред Борца (5:10), који је половином одлучујуће дионице смањио заостатак на три гола (8:11) и ношен подршком публике кренуо у атак за -2, али до реализације нажалост није дошло, а дилеме око исхода меча отклоњене су на нешто мање од два минута до краја, када је својим шестим голом на мечу Јан Јустин одвео свој тим на +4 (8:12).

У првенству Словеније слиједи пауза која ће трајати више од мјесец дана, а прву наредну утакмицу у овом такмичењу Борац ће одиграти 23. марта, када ће у оквиру шестог кола гостовати у Марибору екипи Браника, од које је поражен у граду на Врбасу у првом колу резултатом 7:8. Прву сљедећу домаћу утакмицу наш тим ће одиграти 30. марта, када у Бањалуку долази Камник.