Ватерполо

Завршен 1. Борац куп: Спартаку прво, Борцу друго мјесто

Ватерполисти Спартака Прозивке из Суботице освајачи су првог Борац купа, који је од 27. до 29. октобра одржан на Градском олимпијском базену у Бањалуци. Изабраници тренера Немање Андрића, члана стручног штаба ватерполо репрезентације Србије, савладали су у великом финалу екипу Борца 1 резултатом 8:10.

Играче тренера Давора Јосиповића бољег резултата у финалном мечу коштала је слаба партија у прве двије четвртине. Суботичани су у првом полувремену били у предности од пет голова (0:5, 1:6), али су црвено-плави у друге двије четвртине заиграли одлично и на 90 секунди до краја заостатак смањили на само један гол (8:9). Ипак, након тајм-аута који је затражио Немања Андрић, Суботичани постижу погодак којим отклањају дилеме око коначног исхода и освајача премијерног Борац купа.

У полуфиналним утакмицама Борац је поразио Академију Б из Сарајева резултатом 13:6, док је у другом полуфиналном окршају Спартак Прозивка био успјешнији од Ваљева резултатом 12:5.

У сусрету за треће мјесто Академија Б је поражена од Ваљева резултатом 4:17, пето мјесто припало је Борцу 2 који је резултатом 9:7 поразио Марсонију из Славонског Брода, док су седмопласирани на овој смотри ватерполисти ужичке Слободе, који су резултатом 3:9 поразили требињски Леотар.