Драгољић за 2 минута сломио отпор Крупе

Пионири Борца савладали су данас екипу Крупе резултатом 2:0 у дерби утакмици 9. кола Премијер лиге БиХ, забиљежили седму побједу у сезони и стигли до позиције 3 на табели,  иза Сарајева и Жељезничара.

Оба гола за наш тим постигао је Леонтије-Лука Драгољић, који је гостујућег чувара мреже Давида Стјепановића матирао у 18. и 20. минуту. Давид Вуковић успио је прије чувара мреже Крупе да стигне до лопте и одигра повратни пас у “срце” казненог простора за Драгољића, који не пропушта прилику која му се указала.

Само два минута касније, Драгољић је постигао данас други, а укупно десети премијерлигашки гол; нашао се нападач Борчеве пионирске селекције у дуелу са Стјепановићем који не успијева да интервенише адекватно, а поклон-лопту од стране голмана гостију Драгољић лако шаље у мрежу.

У наредном, десетом колу, Борчеви пионири ће гостовати у Тузли екипи Слободе, која је данас поражена од Жељезничара резултатом 2:1, захваљујући чему су изабраници Предрага Мајкића “прескочили” Тузлаке на табели.

БОРАЦ – КРУПА 2:0 (2:0)

стријелци: 1:0 Драгољић (18.), 1:0 Драгољић (20.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Немања Малић (Бањалука), жути картони: Јањетовић (Борац), Хажбић (Крупа).

БОРАЦ: Дамјановић, Гојић, Каменчић (од 61. минута Рачић), Пушкар, Јовашевић, Јањетовић (од 46. минута Јокић), Шунић, Малбашић, Драгољић (од 60. минута Анђелић), Шупук (од 50. минута Василић), Вуковић (од 44. минута Јотић). Тренер: Предраг Мајкић.

КРУПА: Стјепановић, Кнежевић, Хажбић, Гаврић, Видовић (од 60. минута Ђ. Малбашић), Радаковић (од 58. минута Радељић), Хаџић, С. Вуковић (од 34. минута О. Малбашић), Краљ, Пуцар, Стрика (од 60. минута А. Вуковић). Тренер: Вељко Лолић.