Борац у финалу Купа, за трофеј против височке Босне

Рукометаши Борца савладали су екипу Зрињског резултатом 21:15 у полуфиналу завршног турнира Купа БиХ и данас од 17:00 часова ће у борби за трофеј укрстити копља са екипом височке Босне, која је у другом полуфиналном дуелу савладала Коњух из Живиница резултатом 30:26.

У првих 7 минута, виђен је по један гол на обје стране, да би у 13. минуту Борац први пут стекао предност од 2 гола (5:3). У наставку полувремена, Срђан Мијатовић је врло брзо “везао” три гола, Бојан Љубишић је постао несавладив, па се на одмор између два дијела игре отишло при Борчевом плусу од 5 голова (12:7).

У првих 20 минута наставка меча, напад није функционисао ни код једне ни код друге екипе, па је тако резултат гледајући само двије трећине другог полувремена гласио 4:4, те је на семафору био исписан резултат 15:11. Имао је гостујући састав у посљедњих 10 минута неколико шанси да озбиљније запријети, али су правили грешке у нападу, а тачку на меч погоцима у финишу меча ставио је Марко Ћеранић.

У екипи Борца најефикаснији су са 4 гола били Срђан Мијатовић, Ђорђе Ћелић и Марко Ћеранић, док се код гостију истакао Ведран Делић са 6 голова.