Нови рекорд Борца – седма узастопна премијерлигашка побједа! Квржић и Врањеш срушили Вележ у Бањалуци

Изабраници Винка Мариновића савладали су вечерас екипу Вележа на Градском стадиону резултатом 2:0 и поставили нови клупски рекорд кад је у питању побједоносни низ у Премијер лиги БиХ!

Црвено-плави су, закључно са вечерашњом, укњижили седам везаних побједа, што ниједној генерацији Борца од оснивања бх. првенства (2002.) није пошло за руком. Досадашњи рекорд остварен је у два наврата – а оба пута Борац је на крају сезоне био шампион (2011. и 2021. године)!

Мариновићев тим до тријумфа у дербију деветог кола стигао је захваљујући погоцима Зорана Квржића из 51. и Стојана Врањеша из трећег минута надокнаде другог полувремена.

Десни бек нашег тима преварио је чувара, а потом се намјестио на шут, мајсторски савладавши вечерас одличног чувара мреже гостију Османа Хаџикића. Када се већ ишчекивао посљедњи звиждук арбитра Александра Његомировића, Квржић је извео један слободан ударац, лопта је стигла до Давида Чавића који је потом у шеснаестерцу проиграо Стојана Врањеша који лако постиже свој 53. премијерлигашки гол у дресу Борца.

Борац је био много ближи поготку у првом полувремену, те је за само четири минута могао два пута да затресе гостујућу мрежу. Прво је Срђан Граховац из слободног ударца у 26. минуту уздрмао пречку, да би потом Хаџикић ногом одбранио ударац Јована Нишића, којем је Дамир Хреља спустио лопту главом на 11 метара.

Иначе, већ у првом дијелу је Вележ остао са десет играча на терену. Два жута картона, у 9. и 20. минуту, добио је Асмир Суљић због повлачења Квржића и Нишића, па му је Његомировић показао пут у свлачионицу.

Дванаест минута након гола Борца, Квржић је могао да буде кривац за погодак на другој страни.

Погријешио је искусни дефанзивац у предаји лопте, једну је ”поклонио” Еди Вехабовићу који је шутирао, али је на срећу Борца, био непрецизан, баш као и у 86. минуту, када је шутирао преко пречке након проигравања Демира Пеце.

У другом полувремену је Борац стварао опасне ситуације преко Стојана Врањеша и Немање Михајловића, али је из двије-три прилике за наш тим Хаџикић излазио као побједник. Међутим, не и у већ описане двије ситуације…

У наредном колу, посљедњем прије октобарске репрезентативне паузе, Борац ће гостовати ГОШК-у из Габеле. Прије тога, у сриједу (4. октобар) црвено-плаве очекује утакмице осмине финала Купа Републике Српске против Радника у Бијељини.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 2:0

стријелци: 1:0 Квржић (51.), 2:0 Врањеш (90+3.), стадион: Градски, гледалаца: 3000, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Благаић (Борац), Суљић, Џафић, Ореч (Вележ), црвени картон: Асмир Суљић (Вележ, 20. минут).

БОРАЦ: Мијатовић, Јокић, Ћелић, Граховац (од 90. минута Благаић), Ерера Кардона, Лукић (од 79. минута Фићовић), Квржић, Чавић, Терзић (од 62. минута Барски), Нишић (од 62. минута Врањеш), Хреља (од 79. минута Михајловић). Тренер: Винко Мариновић.

ВЕЛЕЖ: Хаџикић, Ореч, Пршеш (од 69. минута Е. Халиловић), Хркач, Гулијашвили (од 77. минута Пецо), Суљић, Млинарић (од 69. минута Д. Халиловић), Хаскић (од 46. минута Џафић), Штурм (од 86. минута Халилагић), Вехабовић, Махмић. Тренер: Деан Клафурић.