Пионири поражени у Мостару, кадети ремизирали

Пионири Борца поражени су на гостовању Вележу резултатом 2:0 у мечу деветог кола омладинске Премијер лиге БиХ.

Оба гола за Мостарце, у првом полувремену, постигао је Емре Бећић (11. и 30. минут) и нанио изабраницима Асмира Авдукића други пораз у текућој сезони.

Кадети су са ”рођенима” ремизирали резултатом 1:1, у 25. минуту су стигли до вођства поготком Дејана Бреше, док је коначан резултат у 63. минуту поставио Харис Џиновић.

Након осам одиграних утакмица, пионири су на петом мјесту са 18 бодова, док су кадети у својој лиги другопласирани са 19.

У наредној рунди, пионири и кадети Борца дочекаће ГОШК.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 2:0

стријелци: 1:0 Бећић (11.), 2:0 Бећић (30.), стадион: помоћни терен стадиона ”Рођени”, гледалаца: 50, судија: Дејан Поповић (Требиње), жути картони: Гаштан (Вележ), Пејаковић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Аликадић, Селимотић, Пуце (од 66. минута Биљавица), Џихо, Карић, Гаштан (од 53. минута Марић), Мураспахић (од 66. минута Демировић), Бећић (од 66. минута Пинтул), Тасламан (од 43. минута Лојо), Гачаница (од 43. минута Тојага), Шендро. Тренер: Ален Пајић.

БОРАЦ: Бобар, Нежић, Предојевић, Станимировић, Декет, Марјановић (од 36. минута Топић), Пејаковић (од 36. минута Тешић), Савановић (од 66. минута Ђурашиновић), Јовановић, Голић (од 47. минута Вујиновић), Терзић (од 47. минута Бркић). Тренер: Асмир Авдукић.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 1:1

стријелци: 0:1 Брешо (25.), 1:1 Џиновић (63.), стадион: помоћни терен стадиона ”Рођени”, гледалаца: 50, судија: Стефан Бокић (Билећа), жути картони: Бешић, Ћорић (Вележ).

ВЕЛЕЖ: Пајић, Ћорић, Зекић, Поздер (од 57. минута Максумић), Џиновић, Атајић, Володер (од 82. минута Ћумурија), Бешић, Тиро, Шкаљић, Бркан. Тренер: Енес Спахић.

БОРАЦ: Бојандић, Мишић, Лајић, Ћетковић, Благојевић, Сопренић, Ћулум (од 80. минута Ћусо), Ћорић, Гостимировић, Брешо (од 72. минута Лазић), Врсајковић (од 61. минута Павковић). Тренер: Милан Озрен.

(борац-спорт, фото: ФК Борац – омладинска школа)