Јуниори завршили сезону тријумфом над Крупом

Јуниори Борца тријумфално су завршили наступ у премијерлигашкој сезони савладавши у посљедњем колу, пред домаћом публиком, екипу Крупе резултатом 4:2.

Црвено-плави, који ће остати упамћени као освајачи првог Омладинског Купа Републике Српске икад, првенство ће завршити на трећем мјесту са 53 бода.

У дуелу посљедњег кола, до предности је стигла Крупа, и то у 14. минуту, првим голом Давида Китића на овом мечу. До одласка на одмор Борац је преокренуо резултат и то за само три минута – у 38. је погодио Филип Сарић, док је у 41. минуту прецизан био Милан Радовић.

Давид Китић је у 62. минуту по други пут затресао Борчеву мрежу, да би у 80. и 85. минуту чувара мреже гостију Елдина Хорозовића матирали Кристијан Јанковић и Немања Стјепановић.

БОРАЦ – КРУПА 4:2

стријелци: 0:1 Китић (14.), 1:1 Сарић (38.), 2:1 Радовић (41.), 2:2 Китић (62.), 3:2 Јанковић (80.), 4:2 Стјепановић (85.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: Ј. Николић, Радовић, Келеман (Борац), Китић (Крупа).

БОРАЦ: В. Николић (од 69. минута Рачић), Ступар, Макарић, Бурњаковић, Ј. Николић, Сарић (од 75. минута Гајић), Јанковић (од 83. минута Грујичић), Дамјанић, Стјепановић, Самарџија, Радовић (од 57. минута Келеман). Тренер: Зоран Драгишић.

КРУПА: Хорозовић, Вуклишевић, Јокић (од 46. минута Марић), Стојичић, Хусић, Дрча, Радаковић, Скалић (од 78. минута Драгојевић), Китић, Ђаковић (од 46. минута Вунић), Гаврић (од 46. минута Шева). Тренер: Ненад Студен.