Фудбалерке неславно завршиле премијерлигашку сезону

Фудбалерке Борца неславно су се опростиле од Премијер лиге БиХ, примивши чак 11 глова у дуелу са новим-старим шампионом, СФК 2000 из Сарајева.

Предњачила је у гостујућем тиму Алма Камерић, која је постигла четири гола, док је троструки стријелац била Маја Јелчић. Два гола постигла је Крстина Танасковић, по једном су црвено-плаву мрежу затресле Амела Кршо и Марија Алексић, док је једини гол за Борац постигла Ивана Марјановић.

Борац је на крају сезону завршио на претпосљедњем мјесту, са само четири бода из 21 утакмице, па ће наредне сезоне поново играти у Првој лиги Републике Српске.

БОРАЦ – СФК 2000 1:11

стријелци: 0:1 Танасковић (16.), 0:2 Кршо (24.), 0:3 Камерић (28.), 0:4 Јелчић (33.), 0:5 Танасковић (36.), 1:5 Марјановић (44.), 1:6 Камерић (51.), 1:7 Јелчић (54.), 1:8 Камерић (63.), 1:9 Алексић (65.), 1:10 Камерић (75.), 1:11 Јелчић (85.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 40, судија: Милана Марковић (Милићи), жути картони: Терзић (СФК 2000).

БОРАЦ: Панић, Малиновић, Бараћ (од 46. минута Бундало), Предојевић, Марјановић, Радић, Ђукановић (од 73. минута Ђукић), Федена, Васиљевић, Баштинац, Савић. Тренер: Бојан Вукомановић.

СФК 2000: Хоџић (од 49. минута Голубовић), Братовић, Велагић (од 55. минута Мирковић), Јелчић, Куљанин, Кршо (од 59. минута Терзић), Алексић, Спасојевић (од 49. минута Недић), Тришић (од 55. минута Абдукић), Танасковић, Камерић. Тренер: Самира Хурем.

(борац-спорт, фото: ЖФК Борац)