Пионири Борца нови шампиони БиХ!

Пионири Борца нови су шампиони БиХ!

У посљедњем колу Елитне лиге, црвено-плави су резултатом 1:4 тријумфовали над Зрињским и апсолутно заслужено освојили трофеј.

Борац је посљедњу рунду дочекао уз три бода предности над јединим преосталим ривалом за титулу Сарајевом, те му је у дуелу у Мостару био довољан и бод за овјеру великог успјеха, без обзира на резултат који оствари бордо тим у овој рунди.

Ипак, ствари нису добро почеле да се одвијају по црвено-плаве, чију мрежу је за 1:0 у 20. минуту погодио Ивано Васиљ.

При минималном вођству ”племића” се отишло на одмор, да би у другом полувремену на терену постојала само једна екипа – Борчева!

До краја меча дјечаци у црвено-плавим дресовима су четири пута затресли мрежу Зрињског, а голеада је почела поготком Никше Благојевића у 38. минуту.

И онда, за само девет минута, још три поготка нашег тима! У периоду од 58. до 67. минута, редом су погађали Јован Ћулум, Андрија Пејаковић и Павле Поповић, за великих и трофеја вриједних 1:4!

Погледајте славље Борчевих пионира након освојене титуле!

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 1:4

стријелци: 1:0 Васиљ (20.), 1:1 Н. Благојевић (38.), 1:2 Ћулум (58.), 1:3 Пејаковић (64.), 1:4 Поповић (67.), стадион: помоћни терен стадиона ”Под Бијелим бријегом”, гледалаца: 100, судија: Марио Пејић (Груде), жути картони: М. Галић (Зрињски), Антешевић (Борац).

ЗРИЊСКИ: Доко, Браћ, Карачић (од 56. минута Крешић), Пупић, Антуновић (од 36. минута М. Галић), Чарапина, Васиљ (од 50. минута Зовко), Ф. Галић (од 65. минута Џидић), Рајич, Шуњић, Шкобић (од 56. минута Ласић). Тренер: Миле Пехар.

БОРАЦ: Рачић, Антешевић, Лајић, Балаћ, Н. Благојевић, Сопренић, Ћулум (од 65. минута Јањић), Богојевић (од 50. минута Поповић), Д. Благојевић (од 36. минута Павковић), Ристовић (од 36. минута Ћусо), Лазић (од 60. минута Пејаковић). Тренер: Милан Озрен.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)