Доминација – јуниори Борца уз гол-разлику 11:0 до трофеја у Купу Републике Српске!

Јуниори Борца освајачи су премијерног издања Омладинског Купа Републике Српске!

У финалном дуелу, играном на помоћном терену Градског стадиона у Бањалуци, екипа Зорана Драгишића је резултатом 3:0 тријумфовала над добојском Слогом Меридиан и тако без примљеног гола подигла трофеј.

У полуфиналу западне групе, Борац је резултатом 0:6 савладао Жељезничар Спорт тим, док је потом у борби за велико финале на нивоу Републике Српске уписао тријумф над Крупом резултатом 2:0. Данас, у борби за трофеј, црвено-плави су стигли до предности у у 20. минуту голом Немање Стјепановића, а након што су уз минимално вођство отишли на одмор, била су им потребна само четири минута да га удуплају.

За 2:0 је погодио Бојан Макарић, док је коначан резултат, у 89. минуту, поставио Филип Сарић.

БОРАЦ – СЛОГА МЕРИДИАН 3:0

стријелци: 1:0 Стјепановић (20.), 2:0 Макарић (49.), 3:0 Сарић (89.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони:

БОРАЦ: В. Николић, Макарић (од 67. минута Бурњаковић), Делкић, Бундало, Ј. Николић, Јанковић (од 46. минута Сарић), Дамјанић, Радовић (од 69. минута Ступар), Стјепановић, Самарџија, Марчетић (од 78. минута Келеман). Тренер: Зоран Драгишић.

СЛОГА МЕРИДИАН: Жилић (од 72. минута Авдаковић), Јелић (од 66. минута Ачкар), Ханџић, Ахметбеговић, Јозиновић (од 57. минута Куртиновић), Омић, Јашаревић (од 72. минута Стевановић), Шешлак, М. Делић (од 57. минута Башић), Д. Делић, Мујановић. Тренер: Ведран Софић.