Борчева рапсодија на Тушњу! Шест лопти у мрежи Тузлака, за огроман корак ка титули!

Борац је декласирао екипу Тузла ситија на ”Тушњу” и стигао на корак до титуле шампиона БиХ, треће у историји клуба!

На семафору тузланског стадиона био је исписан резултат 2:6, па црвено-плави, с обзиром на то да два кола прије краја првенства имају пет бодова више од Зрињског, тријумфом над Игманом сљедећег понедјељка на Градском стадиону могу да овјере освајање трофеја!

Борац је убједљиво тријумфовао у Тузли, али меч није добро почео јер је већ у 11. минуту био у резултатском заостатку. Погријешили су црвено-плави у додавању на центру, услиједио је контранапад домаћих у којем је лопта стигла до Алена Машовића који је преварио Саву Шушића и прецизним ударцем матирао Марка Милошевића.

На Борчев одговор није се дуго чекало – само три минута. Са десне стране је центрирао Дамир Хреља, Јово Лукић није успио главом да захвати лопту, а до ње је у паду стигао Јаков Благаић и спровео је иза леђа Тарика Абдулаховића.

До преокрета на Тушњу дошло је 29. минуту, када је Ален Јуриљ на десној страни проиграо Благаића, овај одиграо повратну лопту на 11-12 метара од гола Тузлака гдје је до ње стигао Срђан Граховац и “закуцао” је у мрежу.

У смирај првог дијела, црвено-плави су још два пута затресли домаћу мрежу и практично већ тад овјерили злата вриједну побједу!

Био је у току 44. минут када је Стојан Врањеш, који је у игру ушао девет минута раније умјесто Јована Нишића, дуго вукао једну лопту, потом проиграо лијево Давида Вуковића који га је потом упослио у казненом простору, а Врањешу није било тешко да из изгледне позиције савлада Абдулаховића.

Надокнада првог дијела трајала је један минут, али је то и било довољно да Борац поентира. Хреља је центрирао са десне стране, а Лукић из тешке позиције постигао свој 11. погодак ове сезоне.

У 63. минуту је Мирза Делимеђац на десној страни проиграо Ајдина Нукића који је умакао пажњи Шушића и савладао Милошевића, за 2:4.

Није ту, ипак, био крај погоцима на Тушњу – још двије лопте су до краја меча завршиле у домаћем голу, у самом финишу утакмице. У 86. минуту је Шушић на десној страни оставио лопту за Хрељу који је убацио лопту пред гол, хтио да упосли Милана Макарића, али на крају Борчев нападач није дирао ту лопту која је преварила Абдулаховића и завршила у мрежи.

Коначних 2:6 поставио је шести различити стријелац за Борац. Хреља је могао да затресе мрежу, гол је био празан након дуела са Абдулаховићем, на крају се Хреља спетљао, а лопта је послије помало конфузног атака Борца стигла до Николе Пејовића који овјерава Борчеву тузланску ”тројку”!

Екипа Тузла ситија, рецимо и то, меч је завршила са десет играча јер је директан црвени картон због одгуривања и кошкања са Срђаном Граховцем у 80. минуту добио Хусо Карјашевић, који је само три минута раније ушао у игру.

ТУЗЛА СИТИ – БОРАЦ 2:6

стријелци: 1:0 Ален Машовић (11.), 1:1 Јаков Благаић (14.), 1:2 Срђан Граховац (29.), 1:3 Стојан Врањеш (45.), 1:4 Јово Лукић (45+1.), 2:4 Ајдин Нукић (63.), 2:5 Дамир Хреља (86.), 2:6 Никола Пејовић (89.), стадион: ”Тушањ”, гледалаца: 400, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Неврес Фејзић, Ђорђе Ћосић, Душан Хоџић (Тузла сити), Александар Субић, Никола Пејовић (Борац), црвени картон: Хусо Карјашевић (Тузла сити, 80. минут).

ТУЗЛА СИТИ: Тарик Абдулаховић, Ненад Никић, Мирза Делимеђац, Мустафа Шукиловић, Ајдин Нукић (од 77. минута Фарук Бихорац), Ирфан Хаџић (од 87. минута Арнел Хусић), Душан Хоџић, Хамза Реџић (од 65. минута Јасмин Осмић), Ријад Кобиљар (од 77. минута Хусо Карјашевић), Ален Машовић (од 77. минута Ђорђе Пантелић), Ђорђе Ћосић. Тренер: Аднан Османхоџић.

БОРАЦ: Марко Милошевић, Макс Јурај Ћелић, Ален Јуриљ, Срђан Граховац (од 81. минута Никола Пејовић), Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић (од 69. минута Давид Чавић), Јово Лукић (од 69. минута Милан Макарић), Јаков Благаић, Саво Шушић, Јован Нишић (од 35. минута Стојан Врањеш), Дамир Хреља. Тренер: Винко Мариновић.