Рукометаши Борца ће до краја премијерлигашке сезоне одиграти још пет мечева, а први је заказан за суботу (6. април).
У тузланском ”Мејдану”, са почетком у 17.00 часова (пренос на БХТ1), играчи Ирфана Смајлагића ће одмјерити снаге са Слободом, којом као тренер командује некадашњи играч и стратег црвено-плавих Мирко Микић.
Борац у овај дуел улази са друге позиције и 25 бодова, док су Тузлаци четврти са 22 бода, колико имају још три тима (Леотар, Вогошћа и Коњух), тако да суботњи меч у ”граду соли” има огроман значај у борби за пласман на европску сцену.
– На свакој утакмици идемо на побједу, то је смисао спорта. Оптимизам градимо на раду и квалитету, па у сваки меч идемо на тријумф. Кад изгубимо, правимо анализу, да бисмо исправили те грешке јер смисао спорта је побједa. Идемо да одиграмо најбоље што можемо, а посљедица тога је резултат. Некад побиједимо, некад изгубимо, а смисао нашег рада је да имамо више тријумфа, а индивидуално да сваки играч буде сваким даном бољи у односу на претходни, да им број један буде рукомет, а све друго споредно јер су професионалци – рекао је тренер Смајлагић у најави меча, говорећи поново о томе да ”ривал није битан, већ само његова екипа”:
– Слобода је као ривал незгодна, али незгодни су и сви остали. Проблем није противник већ моји играчи, да дођу на ниво онога шта вјежбамо на тренингу и кад то успијемо, нећемо имати проблема с противником. Уколико то не урадимо, онда нам је сваки ривал незгодан. Не постоји екипа коју можемо да добијемо са ангажманом од 50, 60 %. Стално се мора играти на максимуму и да радимо на себи.
Колики је напредак остварен у односу на први дио сезоне и бањалучки дуел са Слободом, завршен неријешеним резултатом (22:22)?
– У спорту није све прогресивно. Нема гаранције да смо дупло бољи послије три мјесеца или шест већ свако од играча доживљава другачије напоре, и менталне и физичке. Очекујем напредак у односу на претходни меч, али то су увијек амплитуде рада и напретка. Ако причамо о мјесецима, то је кратак период за напредак развоја спортиста, већ за то су потребне године, посебно уколико су прескочили ”средњу школу” и отишли на ”факултет” у играчком развоју – подвукао је Смајлагић.
(борац-спорт)