Борац имао +7 у Тузли, па ”ишчупао” побједу – Граховац одбранио пет седмераца!

Били су рукометаши Борца, током гостујућег дуела са тузланском Слободом, у предности од седам голова током првог полувремена (3:10), потом су половином наставка каснили два поготка за ривалом (22:20) – али су на крају успјели да ”ишчупају” тријумф у дербију 21. кола Премијер лиге БиХ!

На паркету мале дворане ”Мејдана”, играчи Ирфана Смајлагића уписали су побједу резултатом 27:28, чиме су се, уз поразе Грачанице и Вогошће у дуелима са Гораждем и Кривајом, учврстили на другом мјесту.

Првих тридесет минута завршено је уз вођство Борца од пет голова (10:15), иако је, како смо рекли, било и плус седам. Све се то догодило захваљујући сјајном Владану Ђурђевићу, који је у првом полувремену постигао седам голова, и голману Небојши Граховцу, који је до паузе ”скинуо” четири седмерца – и то четворици различитих играча Слободе!

А управо су њих двојица у финишу и преломили утакмицу!

У 20. минуту је Слобода остала без капитена Емира Сухоњића, који је прво искључен након једног прекршаја на два минута, али с обзиром на то да није престајао са протестима, арбитри су му показали директан црвени картон. У 48. минуту, након једног грубог прекршаја, Мирко Микић више није могао да рачуна ни на Рената Чајића, који се такође преселио на трибине, а у тим тренуцима на голу тузланског тима је бриљирао његов презимењак Здравко.

Доводио је чувар мреже домаћих ”до лудила” Смајлагићев тим, а захваљујући његовим интервенцијама и енергији у тим тренуцима, Слобода је стигла до предности од два гола (22:20).

У великој мјери је првих 20-ак минута другог полувремена припало Слободи, која је други дио отворила серијом 4:0, а Борац је у предности одржавао Недим Хаџић, који је након тога нанизао четири гола.

Ипак, како рекосмо, одбранама Чајића, Слобода је преокренула резултат – али је Борац нашао начин да се извуче.

У 56. минуту, Ђурђевић је постигао свој осми гол на мечу, за повратак Борца у вођство (23:24), док је Хаџић у претпосљедњем минуту из седмерца погодио за 26:27.

На другој страни, приликом наредног напада Слободе, искључен је Никша Петровић, досуђен је седмерац за Тузлаке 40-ак секунди прије краја, а Граховац је и пети пут био непремостива препрека из пенала.

Одмах потом је Ђурђевић био прецизан девети пут, за 26:28 на 15 секунди до краја, а све што је Слобода прије посљедњег оглашавања сирене успјела да уради јесте да преко Александра Куртеша ублажи пораз.

У наредном колу, које се игра сљедећег викенда, Борац ће у Борику угостити Маглај.