Футсал

Закомпликовала се битка за плеј-оф: Футсалери испустили побједу над Јошавком у посљедњем минуту

Футсалери Борца испустили су тријумф над Јошавком у посљедњем минуту и закомпликовали пут ка пласману у доигравање за пласман у Премијер лигу БиХ.

Црвено-плави су протеклог викенда ремизирали са Јошавком резултатом 3:3, док је, са друге стране, састав Брчко Здарвља декласирао Шампион у Лакташима резултатом 1:12, те нашем тиму, који је другопласирани, пришао на само бод минуса.

Повео је Борац у шестом минуту голом Предрага Травара, изједначио је Ђорђе Петковић у осмом, само минут касније други гол за Борац постиже Славен Матијашевић, да би у 15. минуту Александар Радујковић погодио за 2:2.

На наредни гол морало је да се чека до 32. минута, када је други гол на мечу постигао Матијашевић, и чинило се да ће баш тај погодак бити довољан да се тријумфује.

Ипак, у посљедњем минуту, Стефан Топић је погодио за нови ”икс” и потпуно ”закувавање” ситуације Борцу кад је у питању борба за другу позицију, која води у плеј-оф након 14 кола.

У наредној рунди, Борац ће у једној од кључних утакмица на путу ка том циљу угостити Приједор, који је четврти уз пет бодова заостатка за црвено-плавима.

БОРАЦ – ЈОШАВКА 3:3

стријелци: 1:0 Травар (6.), 1:1 Петковић (8.), 2:1 Матијашевић (9.), 2:2 Радујковић (15.), 3:2 Матијашевић (32.), 3:3 Топић (40.), дворана: Борик, први судија: Томислав Грачанин (Бањалука), други судија: Вања Ајдер (Бањалука), трећи судија: Дејан Стјепановић (Бањалука), жути картони: Радујковић, Тепић, Петковић (Јошавка).

БОРАЦ: Вребац, Шимуновић, Матијашевић, Јанковић, Галић, Благојевић, Ђукановић, Ђекић, Росић, Травар, Девушић, Бјелић, Ђукановић, Бајић. Тренер: Слободан Благојевић.

ЈОШАВКА: Пеулић, Јовановић, Н. Вујичић, Радујковић, Тепић, Пејановић, Дујаковић, М. Вујичић, Малетић, Јанковић, Петковић, Амовић. Тренер: Синиша Бранковић.