Футсал

Футсалери поново на побједничком путу: ”Осмица” против Приједора у дербију кола!

Футсалери Борца вратили су се на побједнички пут и стигли на корак од доигравања за пласман у плеј-оф!

Црвено-плави су протеклог викенда, у дворани Борик, у дербију 11. кола декласирали Приједор, директног конкурента у борби за друго мјесто, резултатом 8:1, те тим из града на Сани практично отписали из даље трке, обзиром да три кола прије краја имају осам бодова више.

Други ривал у борби за другу позицију, екипа Брчко Здравља, доживјела је пораз у домаћем дуелу са првопласираном екипом Добоја (3:6), па сада за Борцем касни четири бода.

Наш тим све дилеме око пласмана у плеј-оф може да ријеши већ у наредном колу, када гостује Котор Вароши, док ће Приједор бити домаћин Брчацима.

У дуелу са Приједором, све је, практично, било јасно послије 16. минута, када је на семафору Борика посало 4:0. Почасни гол Приједорчани су постигли у посљедњем минуту, али се у другом дијелу поново нису добро провели, примивши четири гола за 14 минута, за коначних 8:1.

БОРАЦ – ПРИЈЕДОР 8:1

стријелци: 1:0 Живковић (1.), 2:0 Копања (5.), 3:0 Копања (6.), 4:0 Гаћеша (16.), 4:1 Голић (20.), 5:1 Живковић (25.), 6.1 Матијашевић (32.), 7:1 Копања (37.), 8:1 Ђукановић (39.), дворана: Борик, први судија: Велимир Дринић (Модрича), други судија: Марко Максимовић (Модрича), трећи судија: Никола Тадић (Бањалука), жути картони: Новаковић (Приједор).

БОРАЦ: Благојевић, Шимуновић, Матијашевић, Јанковић, Живковић, Ђукановић, Гаћеша, Росић, Копања, Бјелић, Калаба, Бајић. Тренер: Слободан Благојевић.

ПРИЈЕДОР: Новаковић, Голић, Лукић, Бундало, Миодраговић, Стојнић, Стојић, Миљевић, Ђенадија, Мариновић, Дошеновић, Милинковић, Вученовић. Тренер: Бојан Ивановић.

(борац-спорт, фото: Футсал клуб Борац)