Врањеш погодио у 89. минуту за бод у Врапчићима!

Поготком Стојана Врањеша из 89. минута из пенала, Борац је избјегао пораз у Врапчићима и, бар до завршетка дербија вјечитих сарајевских ривала, остао на првом мјесту на табели!

У дербију 28. кола m:tel Премијер лиге Босне и Херцеговине, повели су Мостарци у 57. минуту. Са десне стране је центрирао Овчина, а лопту у средини прихватио Брандао и матирао Лакића, који је још у првом полувремену замијенио Павловића који је напустио терен због повреде.

Имао је Вележ двије-три ситуације да ”удупла” разлику и можда приведе меч крају, али кад у томе није успио – стигла је казна.

Дејан Мелег је у 88. минуту шутирао ка голу Вележа, Богдановић одбранио тај ударац, да би у наставку акције Радовић у шеснаестерцу ”рођених” оборио Панајотиса Мораитиса.

Арбитар Зоран Грбић из Приједора показао је на бијелу тачку, са које је прецизан био Врањеш, постигавши 11. премијерлигашки гол у сезони, по чему се на првом мјесту листе стријелаца изједначио са саиграчем Гораном Закарићем, те Обреном Цвијановићем (Вележ) и Немањом Билбијом (Зрињски).

У наредној рунди, Борац ће дочекати Крупу.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 1:1

стријелци: 1:0 Брандао (57.), 1:1 Врањеш (пенал, 89.), стадион: Рођени, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: Звонић, Хасановић, Овчина, Радовић, Анђушић (Вележ), Узелац, Ћосић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Богдановић, Звонић, Зељковић, Пршеш (од 69. минута Радовић), Овчина, Георгијевић (од 80. минута Цвијановић), Брандао (од 69. минута Чешмеџијев), Анђушић, Фереира, Хасановић, Вехабовић. Тренер: Феђа Дудић.

БОРАЦ: Павловић (од 42. минута Лакић), Узелац, Ћорић (од 53. минута Дујаковић), Зиљкић (од 79. минута Мораитис), Ћосић, Војновић, Бртан (од 79. минута Мелег), Субић, Врањеш, Механовић, Закарић. Тренер: Марко Максимовић.

(борац-спорт, фото: klix.ba)