Убједљив тријумф кадета над ГОШК-ом – ”седмица” у Бањалуци

Пионири и кадети Борца уписали су тријумфе у дуелима са ГОШК-ом у оквиру 10. премијерлигашког кола.

Пионири су савладали Габељане резултатом 3:0, а редом су стријелци за наш тим били Андрија Пејаковић (27.), Алекса Голић (31.) и Сергеј Слијепчевић (65.).

Кадети су били силовити, постигавши седам голова (7:0), а предњачио је троструки стријелац Драган Пејић (30, 43. и 77. минут). Два гола постигао је Милош Сопренић (32. и 71. минут), а у стријелце су се уписали и Коста Ђудуровић (18.) и Јован Ћулум (55.).

Пионири су укњижили седму побједу из девет утакмица, те су у овом тренутку на четвртом мјесту са 21 бодом. Кадети су у својој лиги другопласирани са 22 бода, четири мање од лидера Зрињског, који има и меч више.

Управо ће са Мостарцима, на гостујућем терену, Борчеви омладинци играти у наредном колу.

БОРАЦ – ГОШК 3:0

стријелци: 1:0 Пејаковић (27.), 2:0 Голић (31.), 3:0 Слијепчевић (65.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Немања Пилиповић (Приједор), жути картони: – .

БОРАЦ: Бобар (од 60. минута Малбашић), Ђурашиновић, Предојевић (од 36. минута Тајисић), Тешић (од 36. минута Марјановић), Вујиновић (од 60. минута Салкић), Пејаковић (од 60. минута Слијепчевић), Савановић (од 36. минута Топић), Голић (од 36. минута Јовановић), Терзић, Бркић, Вучковац. Тренер: Асмир Авдукић.

ГОШК: Мерџан, Мандрапа (од 66. минута Багавац), И. А. Кавазовић (од 46. минута Х. Кавазовић), Љољић, Кукрика, Грамача, Обрадовић, Мартиновић, Ачкар (од 60. минута Маргета), Бунтић, Шутало (од 46. минута Шиљег). Тренер: Златко Којић.

БОРАЦ – ГОШК 7:0

стријелци: 1:0 Ђудуровић (18.), 2:0 Пејић (30.), 3:0 Сопренић (32.), 4:0 Пејић (43.), 5:0 Ћулум (55.), 6:0 Сопренић (71.), 7:0 Пејић (77.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Велибор Гиговић (Градишка), жути картони: Брајковић (ГОШК).

БОРАЦ: Бојандић (од 70. минута Рачић), Мишић (од 46. минута Лајић), Клиска (од 46. минута Врсајковић), Ћетковић, Благојевић, Сопренић, Ћулум (од 62. минута Лазић), Ћорић (од 62. минута Брешо), Гостимировић (од 62. минута Павковић), Ђудуровић (од 70. минута Богојевић), Пејић. Тренер: Милан Озрен.

ГОШК: Јелинић (од 76. минута Гаврић), Гарбо, Маркота (од 55. минута Маргета), И. Кулаш (од 46. минута Ф. Кулаш), Трбоња, Јозић, Ребац, Крешић, Драгичевић (од 34. минута Рајич), Шутало, Брајковић. Тренер: Мирослав Вучић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац – омладинска школа)