Борац ниже побједе – у Габели уписан осми узастопни тријумф у првенству!

Борац је наставио да ниже премијерлигашке побједе и побољшава властити рекорд – данас је у Габели уписан осми узастопни тријумф у бх. елити!

Црвено-плави су резултатом 0:3 савладали ГОШК, те се учврстили на првом мјесту пред низ дербија који им предстоје у наредном периоду.

Борац је до вођства стигао у 12. минуту, када је ударцем главом поентирао капитен Срђан Граховац, након центаршута Себастијана Ерере Кардоне. Само седам минута касније, нови гол – и поново главом. Овог пута је стигао центаршут Зорана Квржића са десне стране, а предност је удвостручио Ален Јуриљ.

Коначан резулат постављен је након седам минута игре у другом дијелу, када је нову асистенцију послије новог центаршута уписао Ерера Кардона, пронашавши у казненом простору Габељана Јову Лукића.

Пред Борцем је сада, све до 11. новембра, низ премијерлигашких дербија.

Прво ће 18. октобра у заосталој утакмици другог кола угостити екипу Сарајева, а затим три дана касније у Бањалуку у 11. рунди долази Зрињски.

Након тога, 28. октобра, на Градском стадиону ће Борац укрстити копља са Широким Бријегом, потом ће 4. новембра на Кошеву одмјерити снаге са Сарајевом, а паклени распоред завршава 11. новембра домаћом утакмицом са Жељезничаром.

ГОШК – БОРАЦ 0:3

стријелци: 0:1 Граховац (12.), 0:2 Јуриљ (19.), 0:3 Лукић (52.), стадион: ”Перица-Перо Павловић” у Габели, гледалаца: 1500, судија: Адмир Мусић (Храсница), жути картони: Мандић, Нижић, Шеро (ГОШК), Јуриљ, Ерера Кардона (Борац).

ГОШК: Васиљ, Чоко, Шута, Скоруп (од 76. минута Чајић), Нижић, Мусулин (од 62. минута Рајовић), Раденовић (од 46. минута Табак), Михаљевић (од 62. минута Шеро), Обшивач, Мандић (од 63. минута Јанковић), Гогић. Тренер: Денис Ћорић.

БОРАЦ: Мијатовић, Ћелић, Јуриљ (од 79. минута Кортес), Граховац, Ерера Кардона (од 69. минута Јокић), Лукић, Квржић, Терзић (од 69. минута Фићовић), Шушић, Нишић (од 87. минута Благаић), Хреља (од 79. минута Чавић). Тренер: Винко Мариновић.