Футсал

Три гола за пет минута: Футсалери преокретом до побједе и пласмана у плеј-оф!

Футсалери Борца изборили су наступ у плеј-офу Прве лиге Републике Српске два кола прије краја лигашког дијела такмичења!

Црвено-плавима је била потребна побједа у вечерашњем дуелу са ”фењерашем”, екипом Котор Вароша – до које су на крају и стигли, али тешком муком.

Наш тим је у 33. минуту губио резултатом 2:1, а онда је на сцену ступио – голман Огњен Благојевић, који је за кратко вријеме постигао два кола и био иницијатор преокрета, који је у 38. минуту поготком потврдио капитен Емилко Јанковић.

Пред посљедње двије рунде, Борац има 26 бодова, седам више од трећепласираног Брчко Здравља, па је, како рекосмо, већ сада јасно да ће наша екипа играти у доигравању за пласман у Премијер лигу БиХ.

Тамо ће им се придружити лидер Добој, те још двије екипе из источне групе Прве лиге Републике Српске.

У том друштву, ситуација је далеко занимљивија. У најбољој позицији је Леотар са 26 бодова, на другом мјесту је Брчко из Поповог поља са 22, слиједи Гласинац са 21 бодом, а шансе за пласман даље има и четвртопласиран Угљевик са 20 бодова.

КОТОР ВАРОШ – БОРАЦ 2:4

стријелци: 1:0 Кнежевић (5.), 1:1 Росић (7.), 2:1 Башић (12.), 2:2 Благојевић (33.), 2:3 Благојевић (36.), 2:4 Јанковић (38.), дворана: у Котор Варошу, први судија: Горан Илић (Добој), други судија: Дарко Вукојевић (Добој), трећи судија: Дејан Лазић (Добој).

КОТОР ВАРОШ: Вучановић, Тепић, Кнежевић, Ступар, Башић, Хаџиселимовић, Кутић, Жарић.

БОРАЦ: Благојевић, Шимуновић, Матијашевић, Јанковић, Галић, Ђукановић, Росић, Травар, Бајић, Копања.