Футсал

Футсалери елиминисани из Купа РС, у уторак одлучујући меч за пласман у плеј-оф Прве лиге

Футсалери Борца елиминисани су из Купа Републике Српске већ на старту изгубивши на гостујућем терену од екипе Челинца резултатом 6:3.

Црвено-плави су повели у петом минуту, поготком Славена Матијашевића, а потом стали – дозволивши домаћима да до краја првог полувремена, за само осам минута, постигну четири гола и стекну разлику која је, показало се, до краја била недостижна.

Троструки стријелац за домаће био је Ђорђе Зарић, док су за Борац, осим Матијашевића, погађали Дејан Бајић и Ристе Бјелић.

У уторак је, иначе, пред футсалерима Борца можда и одлучујући меч у борби за пласман у плеј-оф за попуну Премијер лиге БиХ.

Црвено-плави ће у госте посљедњепласираном Котор Варошу, те ће, у случају побједе, два кола прије краја прврнства изборити наступ у доигравању.

Стекли би, наиме, недостижних плус седам у односу на првог пратиоца, Брчко Здравље, које је у овом колу поражено на гостовању Приједору.

ЧЕЛИНАЦ – БОРАЦ 6:3

стријелци: 0:1 Матијашевић (5.), 1:1 Зарић (8.), 2:1 Кулишић (11.), 3:1 Илић (14.), 4:1 Зарић (16.), 4:2 Бајић (25.), 5:2 Зарић (35.), 5:3 Бјелић (36.), 6:3 Винџановић (38.), дворана: у Челинцу, први судија: Марио Јелић (Бањалука), други судија: Немања Шестић (Бањалука), трећи судија: Мишо Мачкић (Бањалука), жути картони: Бајић (Борац).

ЧЕЛИНАЦ: Орашанин, Зарић, Винџановић, Кулишић, Пајић, Дубравац, Илић. Тренер: Томислав Џомбић.

БОРАЦ: Калаба, Бабић, Бјелић, Матијашевић, Бајић, Ђукановић, Травар, Јанковић. Тренер: Слободан Благојевић.

(борац-спорт, фото: Футсал клуб Борац)