Трећи пораз Борца у Анталији: Словенац у дресу Тирола матирао црвено-плаве

Фудбалери Борца поражени су и у трећој утакмици на припремама у Анталији.

Након што су их резултатом 2:0 савладале екипе Балтике и Пјуника, црвено-плави су у петак морали да честитају и Тиролу, претпосљедњем тиму аустријске Бундеслиге, који је стигао до побједе резултатом 1:0.

Једини погодак на мечу постигнут је у првом полувремену, у 25. минуту, када је Кофи Шулц, лијеви бек из Анголе, упутио употребљив центаршут, а до лопте је на десет метара од гола Борца стигао словеначки нападач на позајмици из Каљарија Ник Прелец и матирао Бојана Павловића.

Наравно да не прија трећи пораз на припремама, али дижемо се из утакмице у утакмицу. Нажалост, не успијевамо да искористимо шансе које стварамо. Међутим, боље сад да их не користимо, па да у првенству све то дође на своје. Радује то да стварамо шансе, међутим припреме су, тешке су ноге, али вјерујем да ће све доћи на своје – рекао је након дуела са Аустријанцима голман Борца Марко Милошевић, који је у овом мечу добио прилику у другом полувремену.

До краја припрема у Турској Борац ће одрадити још три меча, а први је заказан за сутра (субота) против Динама из Махачкале (петак, 10.00 по нашем времену).

Још један тежак противник, зна се како Руси играју. Они су први у другој лиги, зна се да се тамо игра тврдо, јако, даћемо све од себе на тој утакмици – истакао је Милошевић.

БОРАЦ: Бојан Павловић, Слободан Ђекић, Никола Пејовић, Ранко Јокић, Александар Субић, Данило Моцоња, Стефан Фићовић, Дамир Хреља, Василије Терзић, Давид Вуковић, Милан Макарић. Тренер: Винко Мариновић. Резерве: Марко Милошевић, Петар Самарџија, Саво Шушић, Стефан Марчетић, Себастијан Ерера Кардона, Срђан Граховац, Стојан Врањеш, Јаков Благаић, Јово Лукић, Јован Нишић, Зоран Квржић, Енвер Кулашин.

ТИРОЛ: Адам Стејскал, Валентино Милер, Феликс Бахер, Лукас Шулцбахер, Ник Прелец, Јустин Форст, Осаренрен Окунгбова, Стефан Шкрбо, Матеус Тафернер, Кофи Шулц, Санди Огринец. Још су играли: Паул Шермер, Давид Гуганих, Александер Ранахер, Јоханес Нашбергер, Денис Томић, Јаник Фетер, Доминик Штумбергер, Давид Јаунег, Томас Герис. Тренер: Михаел Зилбергер.

(борац-спорт, фото: ФК Борац)