Све је ријешено два кола прије краја: Борац побједом у Грачаници постао јесењи шампион!

Рукометаши Борца освојили су јесењу титулу у Премијер лиги БиХ два кола прије краја полусезоне”

Играчи Мирка Микића тријумфовали су у Грачаници резултатом 21:22 у дербију 13. рунде, што им је, уз пораз другопласираног Леотара у Живиницама од Коњуха (27:25), омогућило да стекну недостижних шест бодова предности у односу на Требињце.

Уз чврсту и агресивну одбрану, домаћи су у 12. минуту стекли предност од два гола (5:3), мада су и раније пропустили пар прилика да дођу до плус два.

У тим тренуцима је тренер Бањалучана Мирко Микић затражио минут одмора, што је одмах дало резултат. Одмах потом је Борац први пут везао два гола, погодили су Милош Њежић и Никола Маливојевић, док је поготком Владе Драганића у 17. минуту бањалучки премијерлигаш први пут повео (5:6).

И онда, сјајна серија Борца!

Головима Александра Милићевића, поменутог Драганића и Луке Перића, црвено-плави су у 27. минуту стекли предност од четири гола (6:10), колико је било и на истеку посљедњег минута.

Борац је у 42. минуту дошао до предности од шест голова (8:14), али се тим Дамира Доборца није предавао, па је у 58. минуту дошао до егала (21:22).

Двадесет секунди прије краја Бањалучани су поготком Николе Маливојевића дошли до 21:22, а онда домаћи након “цепелина” нису успјели да затресу мрежу у преосталом времену.

У домаћем саставу Омер Мехмедовић и Марко Панџић постигли су по пет голова, док је Борчеве играче предводио Владо Драганић са седам.

До краја полусезоне, Борац ће дочекати Коњух и гостовати Слободи.

ГРАЧАНИЦА – БОРАЦ 21:22

дворана: “Луке”, гледалаца: 1000, судије: Недим Арнаутовић и Александар Јовић (Тузла), седмерци: Грачаница 6 (5), Борац 1 (0), искључења: Грачаница 8 минута, Борац 6 минута.

ГРАЧАНИЦА: Џанбеговић, Шахдановић, Јеремић, Кадрић 2, О. Мехмедовић 5, Џиновић, Бижић, Мехмедчехајић, Тркуља, Д. Мехмедовић, Хаџихасановић, Џелиловић 4, Граховац 2, Мусић 3, Панџић 5. Тренер: Дамир Доборац.

БОРАЦ: Бркић, Перић 2, Драгичевић, Петровић, Миљковић 2, Њежић 2, Лукић 2, Кнежевић, Тепић, Маливојевић 3, Ћелић, Драганић 7, Суботић, Миличевић 4. Тренер: Мирко Микић.

(борац-спорт, фото: РК Борац)