Рукомет

”Осице” одрадиле што је требало – чека се кикс Груда за јесењу титулу!

Рукометашице Борца тријумфално су завршиле јесењи дио сезоне.

Црвено-плаве су синоћ у Приједору, у утакмици 11. рунде, савладале Миру резултатом 30:36 и преузеле прво мјесто на табели, бар док екипа Груда не одради гостовање на Илиџи.

Борац има 18 бодова, бод више од Груђанки, којима само тријумф на посљедњем мечу у полусезони доноси освајање јесење титуле.

Иначе, кад је сам меч у Приједору у питању, најбољи појединац била је Борчева Анђела Стојановић са 11 голова, док је Сара Мајкић постигла седам.

У табору Мире, истакла се Азра Башановић уз осам голова.

МИРА – БОРАЦ 30:36

дворана: Младост, гледалаца: 50, судије: Саша Бијељић и Мирослав Товиловић, седмерци: Мира 8 (6), Борац 5 (4), искључења: Мира 10 минута, Борац 16 минута.

МИРА: Д. Глигоревић 3, Башановић 8, Даутовић 6, Бојанић, Максимовић 1, Миљуш, Новаковић, Бабић 2, С. Грбић, М. Грбић 6, Секулић, Билбија, М. Глигоревић, Мајсторовић 4. Тренер: Дарко Глигоревић.

БОРАЦ: Јуркас, Тинтор 1, Стојановић 11, Андрић, Раилић 2, Бобић, Мајкић 7, Вукосављевић, Ћурић 1, Шеховац, Брус, Кршић 4, Шикић 2, Новаковић 2, Коџоман, Ћутковић 6. Тренер: Раде Унчанин.

(борац-спорт, фото: ЖРК Борац)