Од -3 до +4 за седам минута: Борац сјајном серијом преокренуо дерби и тријумфовао над Хаџићима!

Сјајна побједа рукометашица Борца у претпосљедњем јесењем колу!

“Осице” су овиг викенда, у дербију 10. кола Премијер лиге БиХ, тријумфовале у дворани Борик над екипом Хаџића резултатом 26:22 и тако ривала коло прије краја отписале из трке за освајањем јесење титуле, обзиром да имају три бода више (Борац 16, Хаџићи 13).

Изабранице Радета Унчанина су за екипом Хаџића заостајале три гола у 53. минуту (19:22), а онда су до краја меча, фуриозном серијом 7:0, уписале тријумф разликом од четири гола, што, даље гледано, може да буде од огромног значаја на крају сезоне.

Хаџићи су одлично ушли у меч и у седмом минуту повели са 1:4, што је приморало тренера Борца Радета Унчанина да реагује минутом одмора. Уродило је то плодом јер је Борац у наредних десет минута “закључао” мрежу, те у исто вријеме постигао три, за изједначење.

У преосталих десетак минута играло се “гол за гол”, па се у други дио ушло при резултату 10:11, да би Борац одржавао предност у првој половини другог полувремена, а онда дозволио Хаџићима да у поменутом 53. минуту дођу до плус три.

Било је то, ипак, све од гостујућег тима…

На првом мјесту остала је екипа Груда, која је савладала Леотар резултатом 34:14, те има бод више од Борца.

У посљедњој рунди, Борац ће гостовати Мири, док ће Груде на гостујућем терену одмјерити снаге са Илиџом.

(борац-спорт, фото: ЖРК Борац)