Спремо матирао Леотар, гол посветио саиграчу: Борац у Мостару може да се изједначи са лидером!

Фудбалери Борца тријумфовали су над Леотаром у Требињу резултатом 0:1 у мечу претпосљедњег кола јесење полусезоне!

Црвено-плаве је до побједе одвео Милан Спремо, омогућивши Борцу да се евентуалном ”тројком” у сљедећем колу у Мостару против лидера Зрињског бодовно изједначи са Мостарцима!

Лијеви бек нашег тима мрежу Требињаца затресао је у 64. минуту, посветивши гол Дини Ћорићу, којем је у суботу увече, у саобраћајној несрећи код Мостара, погинула мајка.

Енвер Кулашин је код акције вриједне поготка са десне стране послао лопту на петерац за Момчила Мркаића који је потом одиграо повратни пас за Спрему, који прецизним ударцем искоса са десне стране, са 15-16 метара, матира Ристу Перишића.

Само три минута након гола, Леотар је остао са десет играча на терену. Два жута картона, због фаула и приговора, добио је Дејан Узелац, док је практично у исто вријеме на трибине морао да се пресели и тренер Марко Максимовић, који је због приговора добио двије јавне опомене.

ЛЕОТАР – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Спремо (64.), стадион: ”Полице”, гледалаца: 650, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: помоћни тренер Мемишевић, тренер Максимовић, Узелац (Леотар), Спремо, Предраговић, Попара (Борац), црвени картони: Дејан Узелац (Леотар, 68. минут), тренер Марко Максимовић (Борац, 69. минут).

ЛЕОТАР: Ри. Перишић, Узелац, Чубрило, Милић, Ханџић (од 72. минута Спаић), Тодоровић (од 78. минута Вулић), Ђудерија (од 66. минута Аћимовић), Карић (од 72. минута М. Перишић), Шушњар, Перван, Георгиев. Тренер: Марко Максимовић.

БОРАЦ: Ћетковић, Нинковић, Мркаић (од 85. минута Лукић), Предраговић (од 90+1. минута Попара), Војновић, Субић, Спремо, Лазић, Кулашин (од 85. минута Цвијановић), Јуриљ, Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.

(борац-спорт, фото: screenshot)