Пионири надиграли Леотар и првопласираном Сарајеву пришли на -1!

Пионири Борца стигли су до побједе над Леотаром у оквиру 18. кола Премијер лиге.

Црвено-плави су тријумфовали над Требињцима резултатом 3:0, што им је, уз пораз Сарајева (2:1) од Жељезничара у градском дербију, омогућило да заостатак за бордо тимом, који је лидер на табели, смање на само један бод (Сарајево 43, Борац 42).

Леотар је ”начео” Милош Сопренић у седмом минуту, а промјене резултата није било све до 59. минута, када је прецизан био Јован Ћулум, док је коначан резултат у посљедњем минуту поставио Сергеј Мишић.

Кадети су били још убједљивији – ривала из Херцеговине савладали су резултатом 5:0, иако није дјеловало да ће тако бити након првог полувремена, у којем није било погодака.

Борац је на вођство морао да чека све до 51. минута, када је свој први гол на мечу постигао Вук Ћорић, који је 15 минута касније поново био стријелац.

Посљедњих десетак минута протекло је у знаку Стефана Марчетића, који је редом погађао у 80, 84. и 87. минуту, за ”петарду” и увјерљив девети тријумф у сезони.

У наредном колу, Борчеви омладинци ће угостити Зрињски.

ПИОНИРИ

БОРАЦ – ЛЕОТАР 3:0

стријелци: 1:0 Сопренић (7.), 2:0 Ћулум (59.), 3:0 Мишић (70.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Рачић, Лајић, Вишекруна (од 65. минута Балаћ), Кецман, Благојевић, Ћусо, Ћулум (од 65. минута Пејаковић), Сопренић, Ристовић (од 62. минута Томић), Богојевић (од 62. минута Поповић), Лазић (од 51. минута Мишић). Тренер: Милан Озрен.

ЛЕОТАР: Радановић, Анђелић (од 65. минута Барзут), Корол, Спаић, Вуковић, Бегенишић, Берак (од 60. минута Ђурђевић), Вујовић, Лакић (од 60. минута Љубенко), Полић (од 68. минута Поповац), Јанковић (од 68. минута Бабић). Тренер: Дамјан Ратковић.

КАДЕТИ

БОРАЦ – ЛЕОТАР 5:0

стријелци: 1:0 Ћорић (51.), 2:0 Ћорић (66.), 3:0 Марчетић (80.), 4:0 Марчетић (84.), 5:0 Марчетић (87.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Немања Шестић (Бањалука), жути картони: Цвијетић, Поповић (Леотар).

БОРАЦ: Јуркас, Врховац (од 67. минута Соколић), Ћетковић (од 46. минута Ступар), Деспот, Ђајић (од 67. минута Благојевић), Ћорић, Шикањић, Марчетић, Ћетојевић (од 46. минута Ђудуровић), Петровић, Стојичић (од 67. минута Мишић). Тренер: Бојан Пузигаћа.

ЛЕОТАР: Џелатовић (од 54. минута Вучковић), Црногорчић, Сувајац, Боро (од 71. минута Мијановић), Милошевић, Бутулија (од 46. минута Милидраговић), Пејовић, Цвијетић (од 56. минута Миладиновић), Степановић (од 67. минута Вукајловић), Поповић, Салатић. Тренер: Пајо Јанковић.