Фудбалерке прекинуле неславан низ: Фортуна матирана у Бањалуци

Фудбалерке Борца ”ухватиле су посљедњи воз” када је ријеч о равноправној борби за опстанак!

Голом Росане Максимовић у 49. минуту, црвено-плаве су савладале Фортуни из Живиница и прекинуле низ пораза који је трајао осам кола. У исто вријеме, екипи из Живиница, првој ван зоне испадања, примакле су се на само бод заостатка (Фортуна 8, Борац 7) и задржале реалне шансе да се и наредне сезоне у Премијер лиги БиХ.

Овом утакмицом црвено-плаве су ставиле тачку на јесењи дио сезоне, а прву наредну утакмицу одиграће 11. марта, када ће у 12. колу угостити Либеро.

БОРАЦ – ФОРТУНА 1:0

стријелци: 1:0 Максимовић (49.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 30, судија: Весна Милетић (Пале), жути картони: Марјановић (Борац), Хасић (Фортуна).

БОРАЦ: Васић, Малиновић, Бараћ, Николић, Јандрић, Битевић, Јовановић, Марјановић, Максимовић (од 54. минута Савић), Федена (од 75. минута Предојевић), Васиљевић. Тренер: Бојан Вукомановић.

ФОРТУНА: Пејић, Џанић, Л. Оштраковић (од 71. минута Бутковић), Мешановић (од 80. минута Пејић), Селимовић, Вујадин, Хоџић, Џ. Оштраковић (од 51. минута Алиспахић), Зукић, Хасић, Мујановић. Тренер: Нермин Карић.

(борац-спорт, фото: ЖФК Борац/Никола Кулага)