Сјајна партија јуниора: Травник испраћен кући уз седам лопти у мрежи

Јуниори Борца декласирали су Травничане у оквиру четвртог кола Премијер лиге БиХ. Црвено-плави су у мрежу ”везира” послали чак седам лопти, те захваљујући томе, ”скочили” на пето мјесто на табели уз седам освојених бодова.

Све је у дуелу Борца и Травника, у којем су виђена чак три пенала, било ријешено већ након првих 45 минута, послије којих је наш тим имао предност од три гола. Госте је ”начео” капитен Никола Турањанин са бијеле тачке у 18. минуту, предност је удвостручио Дејан Јаворац у 34. минуту, а на 3:0 је седам минута касније повисио Ђорђе Милојевић.

За само шест минута игре у другом дијелу, већ је било 5:0 – у 47. минуту је прецизан био Слободан Вук Вујмиловић, док је у 51. свој други гол постигао Турањанин.

Гости су у 58. минуту из пенала који је материјализовао Ади Мујчић смањили заостатак, на исти начин је у 71. минуту Борац вратио предност од пет голова (прецизан био Давид Чавић), а голеада је закључена у 88. минуту, када је седми гол за Борац постигао Михајло Амиџић.

У наредном колу, Борчеви јуниори ће гостовати Жељезничару.

БОРАЦ – ТРАВНИК 7:1

стријелци: 1:0 Турањанин (пенал, 18.), 2:0 Јаворац (34.), 3:0 Милојевић (41.), 4.0 Вујмиловић (47.), 5:0 Турањанин (51.), 5:1 Мујчић (пенал, 58.), 6:1 Чавић (пенал, 71.), 7:1 Амиџић (88.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 80, судија: Зоран Грбић (Приједор), жути картони: – .

БОРАЦ: Дамјановић, Милојевић, Арсић, Марјановић, Кујунџић, Вујмиловић (од 61. минута Кукавица), Чавић, Турањанин (од 64. минута Тахрић), Боснић (од 67. минута Стојичић), Божић (од 50. минута Амиџић), Јаворац (од 58. минута Јовић). Тренер: Марко Максимовић.

ТРАВНИК: Омербеговић, Трбовић, Дувњак (од 61. минута Омериновић), Халиловић, Карић (од 79. минута Скробо), Сажић (од 50. минута Хрустић), Омердић, Муслимовић (од 86. минута Златић), Делић (од 50. минута Мујкић), Суљић, Хаџић. Тренер: Аднан Бегановић.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)