Кадетима пресудио лош почетак

Кадети Борца никако не успијевају да ухвате залет у текућој сезони Премијер лиге БиХ. Изабраници Зорана Драгишића су у седмом колу гостовали екипи Челика, која је тријумфовала резултатом 2:1, те је наш тим у шестој овосезонској утакмици (заостали меч шесте рунде са Зрињским игра се у сриједу у Бањалуци) уписао и трећи пораз, па се уз пет бодова налазе на десетом мјесту.

Повели су домаћи већ у седмом минуту; Неџиб Сибало није искористио једанаестерац, али је одмах потом мрежу Борца затресао Адин Бркић. Само пет минута касније Зеничани су удвостручили предност поготком Адија Међусељца, а све што су фудбалери у црвено-плавим дресовима успјели да учине до краја сусрета јесте да голом Данијела Шунића из пенала у 71. минуту ублаже пораз.

ЧЕЛИК – БОРАЦ 2:1

стријелци: 1:0 Бркић (7.), 2:0 Међусељац (12.), 2:1 Шунић (пенал, 71.), стадион: Камберовића поље ”Б”, гледалаца: 100, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Плавчић, Бахтић, Блачо (Челик), Моцоња, Пушић, Шунић (Борац).

ЧЕЛИК: Млачо, Плавчић, Жуна, Ормановић, Махмић, Сибало, Бегић (од 28. минута Софтић), Ковач (од 56. минута Кермо), Међусељац (од 87. минута Башић), Бркић, Дурмиш (од 67. минута Бахтић). Тренер: Павле Скочибушић.

БОРАЦ: Војводић, Јањетовић, Мариновић, Малбашић, Ивић (од 46. минута Моцоња), Пушкар (од 63. минута Дакић), Шунић, Симуновић, Драгољић (од 46. минута Пушић), Вуковић (од 70. минута Рогић), Даничић (од 46. минута Грбић). Тренер: Зоран Драгишић.