И Зрињски немоћан против Борчевих пионира

Пионири Борца савладали су екипу Зрињског резултатом 4:0 у одгођеној утакмици шестог кола и уз седам побједа у исто толико мечева издвојили се на првом мјесту, уз 21 бод, односно три више од Сарајева, које такође има утакмицу мање (заостала утакмица четвртог кола против Широког Бријега), коју ће одиграти 11. септембра.

Црвено-плави су до вођства стигли у 19. минуту седмим овосезонским голом Марка Бркића. У другом полувремену, у које се ушло при резултату 1:0, запријетио је Зрињски, погодивши пречку, и питање је како би се меч завршио да су 15-ак минута прије краја Мостарци били презицни.

Овако, казна је стигла врло брзо – Борац је до 60. до 68. минута још три пута затресао мрежу Мостараца: поентирао је прво Немања Рендић, затим Гојко Плавшић и на крају Милан Илић.

Борчеви пионири ће у осмом колу дочекати Слободу из Тузле, а овај меч игра се у суботу на помоћном терену Градског стадиона са почетком у 15:30 часова.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 4:0

стријелци: 1:0 Бркић (19.), 2:0 Рендић (60.), 3:0 Плавшић (63.), 4:0 Илић (68.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Вања Ајдер (Бањалука), жути картони: Бошњак (Зрињски).

БОРАЦ: Делић, Пеуља, Рендић, Макарић, Шушић, Плавшић, Ковачевић (од 53. минута Врањеш), Сарић (од 44. минута Лончар), Бркић (од 63. минута Делкић), Дамјанић (од 63. минута Илић), Јанковић (од 57. минута Самарџија).

ЗРИЊСКИ: Станић, Цвитковић, Бошњак (од 68. минута Розић), Козина (од 65. минута Мартиновић), Окука, Ципетић, Ботић (од 36. минута Одак), Чамбер, Остојић (од 63. минута Вазгеч), Гламузина, Главина (од 68. минута Микулић).