Рутинска побједа црвено-плавих: Нинковић и Кулашин за три бода Борца против Леотара!

Фудбалери Борца оправдали су улогу фаворита у дуелу са Леотаром и тријумфом резултатом 2:0, до којег су стигли погоцима Николе Нинковића и Енвера Кулашина, направили нови велики корак ка пласману на европску сцену.

Никола Нинковић учествовао ове полусезоне у свим премијерлигашким погоцима Борца.

Након што је против Широког Бријега асистирао Јакову Благаићу а онда против Тузла ситија уписао гол и асистенцију, те био зачетник другог гола (извео слободан ударац), вечерас је против тима из Требиња такође био стријелац и асистент.

Бењамин Татар је у 29. минуту упутио одличан центаршут према Николи Нинковићу, који је побјегао одбрани Требињаца и ударцем главом матирао Душана Пулетића, пославши лопту у даљи угао.

Много конкретнији и бољи Борац теренску иницијативу је други, и посљедњи, пут на мечу крунисао у 57. минуту, када је Нинковић проиграо Енвера Кулашина, којем није било тешко да из непосредне близине савлада противничког голмана.

Ствари су у овом дуелу могле да се закомпликују шест минута касније, када је Михаило Цмиљановић шутирао са ивице казненог простора, али је статива била савезник Николе Ћетковића и саиграча.

Десет кола прије краја Борац је другопласирани са 42 бода, уз три више од Широког Бријега који ће у недјељу (19. март) одиграти свој меч 23. рунде против Тузла ситија, са којим ће Борац снаге одмјерити у наредном колу.

Сљедећа рунда играће се првог викенда у априлу, с обзиром на то у премијерлигашком такмичењу сада слиједи двоседмична пауза због мечева квалификација за Европско првенство 2024. године.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 2:0

стријелци: 1:0 Нинковић (29.), 2:0 Кулашин (57.), стадион: Градски, гледалаца: 2300, судија: Адмир Мусић (Храсница), жути картони: – .

БОРАЦ: Ћетковић, Нинковић (од 81. минута Благаић), Мркаић (од 78. минута Лукић), Пишек, Предраговић (од 65. минута Попара), Војновић, Субић (од 78. минута Рачић), Лагунџић, Лазић, Кулашин, Татар (од 65. минута Цвијановић). Тренер: Винко Мариновић.

ЛЕОТАР: Пулетић, Узелац (од 46. минута Ђајић), Прусина, Стојковић (од 73. минута Колак), Милић, Шиповац, Аћимовић (од 69. минута Ђудерија), Тахрић (од 58. минута Карић), Цмиљановић, Милаковић, Георгиев. Тренер: Марко Максимовић.