Јуниори повели, па стали у Широком Бријегу

Јуниори Борца поражени су на гостовању Широком Бријегу резултатом 3:1 у оквиру 17. кола Премијер лиге БиХ.

Иако су у 19. минуту поготком Андреја Цвјетановића стигли до предности, црвено-плави су поражени у СЦ Муса – Карачић, примивши три гола за 23 минута – у периоду од 50. до 73.

Изједначио је Матеј Гашпар у 50. минуту, Гојко Јелић је погодио девет минута касније за преокрет, док је Иван Зубац голом 17 минута прије краја практично преломио меч.

У наредном колу, Борац, који је на трећем мјесту са 33 бода, угостиће Звијезду 09, претпосљедњи тим шампионата.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 3:1

стријелци: 0:1 Цвјетановић (19.), 1:1 Гашпар (50.), 2:1 Г. Јелић (59.), 3:1 Зубац (73.), стадион: СЦ Муса – Карачић, гледалаца: 100, судија: Франо Јелић (Широки Бријег), жути картони: Зубац, Ј. Јелић, Г. Јелић, Гашпар (Широки Бријег), Моцоња, Цвјетановић, Делкић (Борац).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: А. Слишковић, Слишко, Ј. Јелић (од 90+1. минута Ј. Слишковић), Д. Медић (од 78. минута К. Медић), Блажевић, Зубац, Гашпар, Г. Јелић (од 82. минута Ћорлука), Перић, М. Матић, Ф. Матић (од 90+1. минута Дувњак). Тренер: Јуре Иванковић.

БОРАЦ: Војводић, Моцоња, Макарић, Јанковић (од 46. минута Сарић), Радовић (од 71. минута Бундало), Стјепановић, Цвјетановић (од 59. минута Делкић), Самарџија, Шушић, Дивљак (од 66. минута Пеуља), Ковачевић (од 87. минута Гајић). Тренер: Зоран Драгишић.