Први пут послије 2010. године: Борац у финалу Купа БиХ!

Борац је након 11 година у финалу Купа БиХ!

Црвено-плави су и у реванш утакмици полуфинала тријумфовали над Клисом (1:2), па се укупним резултатом 2:6 пласирали у финале, прво у историји клуба још од 2010. године, када је у двомечу био бољи од Жељезничара.

У финалу, које се игра 27. маја у Зеници, Борац ће одмјерити снаге са Сарајевом, које је укупним резултатом 4:1 било боље од екипе Тузла City.

Повели су црвено-плави у 13. минуту послије одличне комбинације Горана Закарића и Панајотиса Мораитиса, али су се домаћи врло брзо, већ у 15. минуту, вратили у егал.

На својој половини је погријешио Ђорђе Милојевић, лопту му је ”украо” Муамер Вила и погодио за 1:1, а када је дјеловало да ће се тим резултатом отићи на одмор, Борац је вратио предност.

У надокнади, слободан ударац извео је Дејан Мелег, лопту нису успјели да захвате Мораитис и капитен Стојан Врањеш, али је зато у наставку акције стгла до Закарића, који лако поентира и, испоставља се, доноси побједу Борцу и у овом дуелу.

Могао је Борац и раније до другог гола, али је недуго након поготка Клиса Давид Чавић уздрмао пречку са више од 25 метара, али је и Клис имао своје прилике да још који пут поентира.

Најбољу је у 53. минуту пропустио Цановић, када је добро шутирао, а Никола Лакић врховима прстију избацио лопту у корнер.

КЛИС – БОРАЦ 1:2

стријелци: 0:1 Мораитис (13.), 1:1 Вила (14.), 1:2 Закарић (45+1.), стадион: Рођени, судија: Дражен Марић (Бијељина), жути картони: Вула, Хусреп, Макан (Клис), Милојевић, Молс (Борац).

КЛИС: Церо, Бајрамовић, Ћосић, Шабановић (од 62. минута Козић), Вила (од 88. минута Мујак), Шимуновић, Цановић (од 71. минута Јахић), Пирија, Хусреп (од 88. минута Габела), Макан, Битевија (од 62. минута Бајрић). Тренер: Недим Кудра.

БОРАЦ: Лакић, Кујунџић (од 46. минута Субић), Дујаковић, Војновић, Босанчић (од 46. минута Молс), Чавић, Врањеш (од 60. минута Шикањић), Мелег, Милојевић (од 46. минута Боровчанин), Мораитис (од 70. минута Тахрић), Закарић. Тренер: Марко Максимовић.