Пионири ремизирали са Жељезничаром, кадети поражени

Кадети Борца и даље су без побједе у Елитној лиги БиХ.

У петом колу, црвено-плави су уписали четврти пораз, изгубивши од Жељезничара резултатом 1:3.

Три гола на мечу постигнута су између осмог и 17. минута. Повели су гости поготком Неримана Кочевића, Борац изједначио голом Марка Бркића, да би врло брзо предност гостима вратио Хамза Јагањац, који је другим голом на утакмици, у 55. минуту, потврдио тријумф свог тима.

Пионири су, са друге стране, ремизирали резултатом 0:0.

Пионирска селекција је на шестом мјесту са 37 бодова, док су кадети у својој лиги трећи са 49.

У наредној рунди, Борчеви омладинци ће угостити Зрињски.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 0:0

стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Кузмић, Соколић, Ступар, Татић, Деспот, Шикањић, Мићић, Стрика (од 49. минута Мишић), Маркочевић, Ђајић (од 36. минута Ћорић), Марчетић (од 63. минута Ивановић). Тренер: Милан Озрен.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Шишић, Шемдин, Баримац, Куловац, Саџак, Бабић, Шабић, Маља (од 61. минута Бајрић), Карић, Дугић, Зеничанин. Тренер: Адмир Дервиши.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 1:3

стријелци: 0:1 Кочевић (8.), 1:1 Бркић (13.), 1:2 Јагањац (17.), 1:3 Јагањац (55.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Вања Ајдер (Бањалука), жути картони: Јагањац (Жељезничар).

БОРАЦ: Војводић, Босанчић, Рендић, Дрча, Шушић (од 46. минута Моцоња), Јотић (од 71. минута Самарџија), Дамјанић, Бркић (од 81. минута Илић), Даничић, Бабић, Вајзовић (од 46. минута Макарић). Тренер: Предраг Мајкић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Пепељак, Дурић, Пашић, Халиловић, Каришик, Пирић (од 71. минута Хусић), Кочевић (од 90. минута Хаџић), Брковић, Ђоно (од 64. минута Хркало), Сердаревић (од 83. минута Хамидовић), Јагањац (од 90. минута Пајтак). Тренер: Фадил Жерић.