Пионири у финишу срушили Зрињски, четврти везани пораз кадета

Пионири Борца уписали су ове суботе трећу побједу у Елитној лиги савладавши у Бањалуци састав Зрињског резултатом 2:1.

Гости су у другом минуту стигли до предности голом Адриана-Мануела Перића, у деветом је Борац у егал вратио Дарије Маркочевић, да би црвено-плави до побједе стигли пет минута прије краја меча, поготком Алексе Деспота.

Кадети су, са друге стране, забиљежили четврти везани пораз, а пети укупно у Елитној лиги.

Мостарци су тријумфовали резултатом 0:1, а стријелац јединог гола био је Антонио Прскало у 37. минуту.

Борчеви пионири су четири кола прије краја сезоне на шестом мјесту са 40 бодова, док су кадети на четвртом са 49.

У наредној рунди, Борчеве омладинце очекује гостовање у Тузли.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 2:1

стријелци: 0:1 Перић (2.), 1:1 Маркочевић (9.), 2:1 Деспот (65.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Немања Шестић (Бањалука), жути картони: Деспот (Борац), Миличевић (Зрињски).

БОРАЦ: Кузмић, Соколић, Ступар, Татић, Деспот, Шикањић (од 52. минута Стрика), Мићић, Ковачевић (од 43. минута Ћорић), Маркочевић, Ђајић (од 70. минута Мишић), Марчетић (од 46. минута Ивановић). Тренер: Милан Озрен.

ЗРИЊСКИ: Брадвица, Иванковић, Филиповић, Крешић (од 57. минута Игнатков), Л. Цвитковић (од 66. минута Ф. Цвитковић), Карачић, Павковић, Миличевић (од 61. минута Одак), Бегић (од 70. минута Зеленика), Шилић, Перић. Тренер: Дубравко Орловић.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 0:1

стријелац: 0:1 Прскало (37.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Драган Кесић (Романовци), жути картони: – .

БОРАЦ: В. Николић, Босанчић (од 62. минута Ј. Николић), Рендић, Дрча, Шушић, Моцоња, Дамјанић (од 77. минута Самарџија), Бркић, Даничић, Бабић, Вајзовић (од 59. минута Јотић). Тренер: Предраг Мајкић.

ЗРИЊСКИ: Пушић (од 46. минута Станић), Панџа, Бошковић, Блажевић (од 62. минута Ћубела), Мијатовић, Тустоња, Ивић (од 38. минута Фетаховић), Козина, Чамбер (од 82. минута Чуле), Прскало (од 69. минута Марић), Шакота. Тренер: Марио Иванковић.