Први пораз јуниора у сезони: Жељезничар надиграо ”црвено-плаве” у дербију 9. кола

Јуниори Борца укњижили су данас први пораз у сезони изгубивши у Сарајеву од Жељезничара у дербију 9. кола резултатом 4:1.

Већ до одласка на одмор, сарајевски тим стекао је предност од три гола, погоцима Бењамина Крижевца у 6, Хамзе Јагањца у 37. и Неримана Кочевића у 40. минуту.

Шеснаест минута прије краја, заостатак је смањио Василије Јотић, док је коначних 4:1, у четвртом минуту надокнаде, другим голом на утакмици поставио Крижевац.

Борчеви јуниори након овог меча заузимају прво мјесто на табели са 18 бодова, а да ли ће на њему дочекати и наредно коло, биће познато сутра, кад своје мечеве заврше Зрињски, Радник из Хаџића и Слобода.

У наредном колу, Борац ће угостити бијељински Радник.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 4:1

стријелци: 1:0 Крижевац (6.), 2:0 Јагањац (37.), 3:0 Кочевић (40.), 3:1 Јотић (74.), 4:1 Крижевац (90+4), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, гледалаца: 70, судија: Адмир Мусић (Сарајево), жути картони: тренер Јолдић, Јагањац (Жељезничар), Моцоња (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Шито, Фејзић, Кобашевић, Пашић, Мусић, Грубешић (од 79. минута Хазнадар), Крижевац, Мућај (од 83. минута Мулаосмановић), Јагањац, Кочевић (од 90+2. минута Хисени), Мехичић. Тренер: Омер Јолдић.

БОРАЦ: Дамјановић (од 87. минута Војводић), Моцоња (од 83. минута Анђелић), Дрча, Николић, Благојевић (од 20. минута Пушић), Јотић, Даничић (од 61. минута Драгољић), Ерић, Радовић, Вајзовић, Бабић. Тренер: Ранко Станаревић.