Борац преко Ступчанице до мјеста у осмини финала Купа БиХ

Побједом над Ступчаницом резултатом 1:3, фудбалери Борца изборили су наступ у осмини финала Купа БиХ за сезону 2021-22.

Тим који се такмичи у Другој лиги ФБиХ Центар шокирао је црвено-плаве у седмом минуту, када се, послије контранапада, Муниб Карахметовић намјестио на лијевој страни и прецизним ударцем матирао Бојана Павловића.

Ипак, већ до половине првог дијела, Борац је преокренуо.

Шест минута након примљеног гола, црвено-плави су постигли изједначујући – са десне стране је центрирао Никола Дујаковић, а Анте Живковић побјегао одбрани Ступчанице и у осмом наступу за Борац постигао први гол.

Већ у 23. минуту било је 1:2 – изведен је корнер са лијеве стране, а дебитант Страхиња Бошњак је неометан ударцем главом послао лопту у мрежу.

Меч је, на крају, преломљен у 67. минуту. Након играња руком Емраха Карамовића у шеснаестерцу Ступчанице, досуђен је пенал који је у гол претворио Дејан Мелег.

Наредну утакмицу Борац игра у понедјељак, 6. октобра, од 18 часова, када ће му противник на Градском стадиону бити Жељезничар, у дербију 12. кола m:tel Премијер лиге БиХ.

СТУПЧАНИЦА – БОРАЦ 1:3

стријелци: 1:0 Карахметовић (7.), 1:1 Живковић (13.), 1:2 Бошњак (23.), 1:3 Мелег (пенал, 67.), стадион: ”Данац”, гледалаца: 1500, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Чилић, Хаџиабдић, Карамовић, Карахметовић (Ступчаница), Војновић, Кујунџић (Борац).

СТУПЧАНИЦА: Кадрић, Ћосић, Карамовић, Соколар (од 65. минута Хоџић), Селимовић (од 80. минута Салибашић), Каричић (од 80. минута Абазовић), Хаџиабдић, Карахметовић, Бегановић, Чилић (од 65. минута Ибрахимовић), Механовић (од 69. минута Шехић). Тренер: Фарук Дедић.

БОРАЦ: Павловић, Кујунџић, Бошњак, Молс, Војновић, Н. Дујаковић, Чавић (од 60. минута Кулашин), Мелег, Живковић (од 41. минута Јотић), Вукмановић, Вушуровић (од 89. минута Ерић). Тренер: Немања Миљановић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)