Први овосезонски пораз: Борац на побједу у Живиницама чека скоро 7 година

Гостовање у Живиницама као да је постало уклето за рукометаше Борца…

Црвено-плави су вечерас одмјерили снаге са Коњухом у оквиру петог кола Премијер лиге БиХ, а домаћин је тријумфовао резултатом 22:21, те ће клуб из Господске улице и даље чекати на гостујућу побједу над ”столарима” – на коју чека шест и по година, односно од 18. маја 2013. године, када је у петом колу Лиге за шампиона (те године је Борац први пут постао шампион БиХ) резултат гласио 24:28!

Домаћи састав је до друге овосезонске побједе дошао поготком Нермина Смајића десет секунди прије краја утакмице – што је било и прво вођство изабраника Тонија Чолине на овом сусрету! Имао је и Борац своју шансу у финишу: прво је код 20:20 Љубишић одбранио седмерац, лопта је завршила у ауту па су домаћи добили нови напад али је пас ”пресјекао” Горан Даничић и поентирао за 20:21. Узвратили су домаћи који су добили нову шансу да погоде са седам метара, коју су овог пута искористили, а када је досуђен фаул у нападу Микићевом тиму, Смајић је преузео одговорност и одвео свој тим до тријумфа над Борцем, који је, рецимо и то, након десет минута игре у другом полувремену био и четири корака испред Живиничана (11:15).

Управо је Смајић био најефикаснији појединац у дресу домаћег састава са осам голова, док се у Борцу истакао Милан Дакић са голом више.

Сљедеће премијерлигашко коло се због EHF недјеље игра 30. октобра, а Борац ће тад угостити добојску Слогу. Ипак, прије тог меча, Микићеве изабранике очекује заостала утакмица четвртог кола против Вогошће Пољине Hills, која ће бити одиграна у петак, 25. октобра.

КОЊУХ – БОРАЦ 22:21

дворана: у Живиницама, гледалаца: 500, судије: Недим Арнаутовић и Александар Јовић, седмерци: Коњух 5 (3), Борац 7 (2), искључења: Коњух 12 минута, Борац 10 минута.

КОЊУХ: Бечић, Марчета 3, Хусић 4, Сакић 4, Шарић, Павлак, Кишић 1, Бегић, Пејкушић, Модрић, Камберовић, Смајић 8, Клопић, Радовић, Хамзић 2, Хусејновић. Тренер: Тони Чолина.

БОРАЦ: Ракоција 1, Јеремић, Лињареш де Соуза, Ђурђевић 3, Тодоровић, Даничић 1, Љубишић, Миљковић, Њежић, Лукић, Кнежевић, Суботић 1, Вучићевић 5, Рађеновић 1, Ћелић, Дакић 9. Тренер: Мирко Микић.